Виробники просять уряд підвищити на 55% роздрібні ціни на горілку

Економіка14 квітня 20115564

Підвищити мінімальну роздрібну ціну на півлітрову пляшку горілки з 17,96 грн до 27,9 грн, або на 55,3%, просять уряд України провідні національні виробники цього напою.

Відповідний відкритий лист на адресу прем'єр-міністра України Миколи Азарова надіслала асоціація «Укргорілка» і ще сім виробників у четвер, 14 квітня, - повідомляє ZN,UA.

«Цінове обмеження зробить неможливою реалізацію нелегальної продукції у торгових мережах за демпінговими цінами за рахунок несплати податків та створить необхідні економічні гарантії для легальних виробників», — йдеться у листі.

Згідно з ним, з моменту встановлення у жовтні 2009 року нинішньої мінімальної ціни акцизний збір було підвищено до 42,12 грн/л 100% спирту, ціна самого спирту збільшилася з 70 грн до 135 грн за дал, а склотара подорожчала на 20%.

«Постійно стримувати підвищення ціни за рахунок скорочення рентабельності неможливо», — стверджують виробники горілки, вказуючи, що рентабельність впала в середньому до 5%. На їхню думку, Україні важливо зберегти легальний ринок міцного алкоголю, як бюджетоутворюючу галузь.

Лист підписали керівники ТОВ «ТБ "Мегаполіс», ТОВ «Лікеро-горілчаний завод (ЛГЗ) "Прайм», ТОВ «Національна горілчана компанія», ДП «Українська горілчана компанія "Nemiroff», ТОВ «Золотоніський ЛГЗ "Златогор», ЗАТ «Кременчуцький ЛГЗ» і «ТОВ "Кримська горілчана компанія».

Раніше Всесвітня організація здоров'я (ВООЗ) визначила країну, яка споживає найбільше алкогольних напоїв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук