Виробники птиці на Львівщині бояться банкрутства
Комісія з питань розвитку села та АПК Львівської обласної ради заслухала і розглянула звернення виробників птиці стосовно тарифів на ветеринарне обслуговування птиці. Сільськогосподарські товаровиробники скаржаться, що попри зростання цін на газ і електроенергію, на корм і концентрати, комісія контролю за цінами забороняє піднімати ціни на сільськогосподарську продукцію. Як зазначив депутат обласної ради і голова правління ТзОВ "Самбірська птахофабрика" Андрій Городиський, "сьогодні вже стоїть питання не як заробити, а як не збанкрутувати". Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської обласної ради.
Як повідомив депутатів начальник управління ветеринарної медицини в Львівській області Богдан Куртяк, хоча управління ветеринарної медицини є державною установою і мало би фінансуватися з державного бюджету у повному обсязі, такне є. Лише 70% заробітної плати виплачується з бюджету, а на 30% зарплати і на комунальні послуги управління має заробити самостійно. А ще з кінця минулого року змінилися нормативи за якими обраховується плата за послуги. Тому так змінилися ціни на ветеринарні послуги.
"Якщо в минулому році наша птахофабрика платила за ветеринарне обслуговування птиці в дозабійний і забійний періоди близько 2 копійок за голову птиці, то в цьому році така плата зросла до 6 коп. Втричі. А ще від початку року птахофабрика отримала 5 приписів ветеринарної служби, хоча за п'ять попередніх років не було жодного!" - резюмував Андрій Городиський. Якщо до цього додати зростання курсу валют (а частину кормів й обладнання, та всі вакцини й медикаменти закуповуються закордоном), відмову банків надавати пільгові кредити для сільськогосподарських товаровиробників та заборгованість держави по виплаті відсотків за раніше отримані кредити, то може скластися враження, що ведеться планомірна робота на знищення птахівництва, як галузі, на Львівщині.
Комісія розділяє стурбованість сільськогосподарських товаровиробників та рекомендує представникам птахофабрик Львівщини підписуючи угоди надання ветеринарних послуг з районними ветеринарними лікарнями додавати до договору протокол розбіжностей щодо запропонованих умов та ціни.