Вирощування кульбаби може стати в Україні надприбутковим бізнесом

Згідно з прогнозами експертів, річна рентабельність для цієї лікарської рослини становить 121%

Кульбаба є однією з найперспективніших для вирощування в Україні лікарських рослин

Завдяки технологічній простоті та легкому масштабуванню бізнес на кульбабі може мати в Україні широкі перспективи і високий потенціал. За мінімальних інвестицій у вирощування кульбаби на одному гектарі за два роки можна отримати валовий прибуток у 8340 євро й досягти річної рентабельності 121%. Про це пише аграрному видання «Пропозиція» з посиланням на експерта та приватного підприємця Євгена Шумейка.

Зазначається, що вирощування лікарських рослин, зокрема кульбаби лікарської, на невеликих площах має досить високий потенціал.

Світовий попит та площі, засіяні кульбабою, збільшуються – під неї відведено 7 тис. га. Щороку виробляють 3,5 тис. тонн листя та 10 тис. тонн коренів. У грошовому еквіваленті світовий ринок сировини кульбаби оцінюють у 50 млн доларів, а продуктів переробки – у 400 млн доларів.

Ціна на суху сировину кульбаби лікарської в ЄС становить: на лист сухий – 1,5-1,9 євро за кг, на корінь сухий – 3-4 євро за кг, на сухий цвіт – 1,5 євро за кг.

Кульбабу застосовують у фармацевтиці, косметології, продуктах харчування, зокрема таких як салати, чай, кава, снеки, жувальний тютюн, вино з кульбаби, корм для тварин.

Експерт Євген Шумейко зазначив, що для досягнення рентабельності в 121% потрібні мінімальні інвестиції у 5100 євро, якщо йдеться про ділянку в один гектар, та 47850 євро, якщо розгортати бізнес на п’яти гектарах.

Україна наразі активно нарощує експорт лікарських трав, який 2017 року збільшився на 8% порівняно з 2016. Зокрема, зростає експорт до Азії та до сусідньої Польщі. Тільки торік Україна експортувала 3,7 тис тонн лікарських трав більш ніж на 7 млн доларів. Внутрішнє споживання становить 1-1,5 тис тонн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук