Віце-прем’єр-міністр поїде до Польщі з пропозицією змінити закон про Інститут нацпам'яті

Павло Розенко наголосив, що є нагальна потреба захистити права українців у сусідній країні

Віце-прем’єр-міністр поїде до Польщі з пропозицією змінити закон про Інститут нацпам'яті
фото УНІАН
Розенко сподівається на поступливість польських державників

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко 16 лютого приїде до Польщі на чолі з українською делегацією для зустрічі зі своїм польським колегою Пйотром Глінським. Про це повідомляє «Урядовий портал».

«Нам надзвичайно важливо зняти ту напругу в українсько-польських відносинах, яка останнім часом, у тому числі штучно, накручується різними політичним силами, зокрема і зовнішніми чинниками. Тому основна місія – розпочати діалог з польською стороною на цю тему», – сказав Розенко.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що під час візиту обговорюватиметься зміни до закону Про інститут національної пам’яті Польщі, який, на думку української сторони, необхідно змінити.

«Безумовно, ми не можемо не реагувати на останні події, зокрема стосовно ухвалення змін до Закону Про інститут національної пам’яті Польщі. Керуючись позицією президента України, Верховної Ради та уряду, ми очікуємо від польської сторони не лише роз’яснення по цьому закону. Ми вважаємо, що закон має бути змінений», - заявив Розенко.

Український урядовець зазначив, що така позиція викликана необхідністю захистити права українців у Польщі.

«Це питання не лише політики чи історії. Йдеться про можливе конкретне порушення прав і свобод наших співгромадян, які працюють чи живуть у Польщі, їх переслідування за якісь слова чи політичні переконання. Це, на нашу думку, неприпустимо. Ми захищатимемо права наших співгромадян не лише в Україні, а й за межами нашої держави. Сподіваємось, польська сторона виявить бажання до врегулювання усіх суперечливих моментів», – додав Розенко.

Як повідомив «Укрінформ», зміни до закону про Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі, яким, зокрема, передбачається поправка про кримінальне переслідування за заперечення злочинів «українських націоналістів» проти громадян Польщі, опубліковано в середу, 14 лютого, в польському урядовому віснику.

Оскільки закон набуває чинності за 14 днів після його опублікування в урядовому віснику, то норми закону почнуть виконувати в Польщі 1 березня.

Як повідомляв ZAXID.NET, 26 січня польський Сейм, а 1 лютого польський Сенат Польщі проголосували за поправки до законопроекту про Інститут Національної пам’яті. Закон прийняли з поправками, які вводять кримінальну відповідальність за пропагування «бандеризму».

Новий закон вводить можливість відкриття кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують вчинення злочинів українських націоналістів та українських формувань, які співпрацювали з третім рейхом.

Зміни до цього законопроекту також призвели до дипломатичного скандалу між Польщею та Ізраїлем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук