Влада Закарпаття обіцяє відшкодувати сільгоспвиробникам 2,5 млн грн
У Закарпатській області розроблено цільову обласну Програму розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва до 2010 року. Нею передбачено фінансову підтримку молочного скотарства, свинарства, вівчарства та птахівництва, а також відшкодування за виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво доїльних залів та тваринницьких приміщень. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.
"Аби пом’якшити удар економічної кризи на сільгоспвиробників, в області діє програма підтримки сільгосптоваровиробників у плані погашення різниці відсоткової ставки, що залишається після відшкодування з Державного бюджету за залученими кредитами", - зазначив з цього приводу заступник начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА Віталій Кузовков.
За обласними програмами, упродовж останніх трьох років товаровиробники отримали 5,5 мільйона гривень. У тому числі на цей рік передбачено 2,5 мільйона гривень, а виділено на сьогодні 700 тис. грн.
Чимало фермерів у нинішніх умовах виживання не проти б узяти й банківський кредит, аби хоч якось зіп’ятися на ноги. Але через кризу банки практично не надають цієї послуги. У 2009 році позичити суму у розмірі 400 тисяч гривень на Закарпатті вдалося хіба що єдиному фермерському господарству - ФГ "Ренет" із Виноградівського району, яке займається вирощуванням зернових культур та садівництвом.
Цікаво, що за обласною програмою підтримки фермерських господарств минулоріч закарпатським сільгоспвиробникам було відшкодовано відсоткову ставку по кредитах у сумі 1 млн 150 тис. грн. За бюджетні кошти 2008 року фермери отримали підтримку в сумі майже 9 млн грн.
І цілком зрозуміло, що 25-30-відсоткові ставки без серйозної державної допомоги господарства не подужають. Та, на жаль, цьогоріч уперше за останні роки уряд не дав чіткої відповіді, чи буде діяти механізм часткової компенсації відсотків кредитів. І якщо ситуація не налагодиться, не виключено, що деякі сільгосппідприємства, котрі займали провідні позиції в агропромисловому комплексі краю, можуть не пережити економічної кризи.