«Вони вирішили, що зажерливі буржуа щось собі вигадують. Чому б не скористатись?»
Економіка

«Вони вирішили, що зажерливі буржуа щось собі вигадують. Чому б не скористатись?»

Як львівські ресторатори відреагували на результати акції «Відкритий чек»

Софія Лазуркевич, Катерина Родак, 20 жовтня 2018 9735 13
фото ZAXID.NET

У рамках проекту «Бієнале довіри» у Львові вперше провели акцію «Відкритий чек». Майже у 30 львівських ресторанах , що приєднались до цієї акції, дозволили не зважати на ціни в меню і платити, скільки вони вважають за потрібне. ZAXID.NET поспілкувався з представниками усіх закладів і спробував з’ясувати, чому у більшості з них цю акцію довелось передчасно зупинити, і що допомогло протриматися успішним ресторанам.

Ми виявили кілька схожих тенденцій у всіх закладах. Наприклад, постійні клієнти і іноземці платили більше, ніж треба, а нетипові, випадкові відвідувачі не лише не платили, але і дозволяли собі некоректно поводитись.

Довіра чи халява?

Акція «Відкритий чек» стартувала у п'ятницю з моменту відкриття ресторанів і мала би тривати до їхнього закриття. Це працювало таким чином: клієнт приходив до закладу, на дверях якого була відповідна наліпка про участь у «Бієнале довіри», його просили не звертати уваги на ціни у меню та пояснювали суть акції. Після цього гість робив замовлення і отримував чек, де була вказана вартість страв, які він замовив, а нижче клієнту пропонували вписати ту суму, яку він вважає за потрібне. У більшості закладів ці суми виявились значно меншими, ніж прописані у чеках. Через це акцію достроково зупинили майже у всі закладах. Прикметно, що у більшості випадків рахунки не сплачували школярі і студенти.

Наприклад, у кафе «Біля Діани» на площі Ринок акцію «Відкритий чек» припинили о 13:00. Як розповіла PR-менеджерка «Холдингу емоцій «!FEST» Оксана Ємець, приблизно 50% клієнтів платили суттєво менше, ніж було вказано у їхніх рахунках. За словами Оксани Ємець, це були здебільшого студенти, які перед тим, як робити замовлення, перепитували, чи бере заклад участь у соціальній акції, тобто приходили, щоб просто дешево поїсти.

Кав'ярня «Біля Діани» на площі Ринок (фото Євгена Кравса для ZAXID.NET)

Власник цукерні «Під золотою зіркою» Андрій Іонов розповів ZAXID.NET, що приблизно 30% клієнтів того дня – це були студенти, що хотіли безкоштовно поїсти.

«Були й кричущі випадки, коли приходили молоді люди, робили замовлення на 600-700 грн, а залишали 10 грн. Коли їх питали: «Чому так? Що вас не влаштовує?» Відповідь була така: «Ну сьогодні ж довіра». Купами ходили студенти і питали чи тут у вас довіра [Бієнале довіри]», – розповів Андрій Іонов. «Уява [про цю акцію] у них була хибна. Вони сприйняли це, що ідіоти-ресторатори, зажерливі буржуа, вигадують собі якісь смішні речі. Чому б не скористатися?», – вважає Андрій Іонов.

У ресторані Bratello – Italian Grill на вул. Корнякта клієнти залишали від 5% до 50% від суми у чеку і тут акцію припинили о 15:00. У піцерії «Тісто» на Староєврейській клієнти лишали символічну платню за страви (10-15% від вартості). Тут акція «Відкритий чек» діяла лише на сезонне меню і завершилась передчасно о 16:00.

Адміністратори ресторанів Churrasco grill & beery на вул. Валовій та вул. Галицькій заявили ZAXID.NET, що їхні власники заборонили їм давати коментарі журналістам. Поза тим адміністратор ресторану на вул. Валовій, який не представився, сказав, що акцію у закладі припинили з вказівки керівництва о 16:00. За його словами, у ресторан приходили клієнти, які некоректно себе поводили, хамили і майже не оплачували чеки.

У двох ресторанах «Хінкальня» у провулку Крива Липа та вулиці Федорова акцію завершили о 16:00. Керівниця «Хінкальні» у Кривій Липі Віра Дума також заявила про те, що клієнти, які залишали не більше 10-20 грн – це молодь. Працівників закладу здивувало, що такі клієнти в основному замовляли недорогі страви, але у надмірній кількості.

У ресторані «Голодний Микола», що на виїзді з міста, акцію завершили о 16:00. Як розповів ZAXID.NET адміністратор Володимир, лише 10% відвідувачів платили за рахунками, інші, за його словами, залишали дуже мало грошей. Наприклад, чек групи відвідувачів становив 2400 грн, а залишили вони всього 40 грн. Частина компанії, що резервували столики у закладі на вечір, дізнавшись, що акцію припинено, просто йшли геть.

У п'яти закладах мережі Pizza Celentano Ristorante акцію «Відкритий чек» завершили через збитковість о 15:00. Але деяких клієнтів це не зупиняло. «Ми попереджали людей, що акція вже не діє. Але були такі, що замовили, поставили на стіл і просто йшли», - розповіла ZAXID.NET адміністраторка піцерії на вул. Володимира Великого Дарина.

Pizza Celentano Ristorante на площі Ринок (фото Євгена Кравса для ZAXID.NET)

На студентів, що не розраховуються за замовлення, нарікають і у «Трапезні Ідей» на Валовій та у Cafe 1, що на площі Катедральній. В обидвох закладах молоді люди залишали 10-15% від суми у чеку.

«Адміністратор розповідав, що після 18:00 почали приходили студенти, які зі сміхом підписували чек «У нас нема грошей. Дякуємо, ми до вас ще прийдемо». Дуже багато таких «автографів» залишали на звороті чеків. Але для нас це цікаво, бо Бієнале довіри ми створювали, щоб пробудити інтерес до втрат. Ми втратили відчуття довіри, а його треба якось повертати», – сказав ZAXID.NET власник «Трапезни Ідей» Олесь Дзиндра.

Бережімо постійних клієнтів

З «голодними студентами» мали справу усі заклади. Натомість у більшості ресторанів відзначають, що постійні клієнти та іноземці сплачували за чеком, а іноді залишали ще й щедрі чайові. Тобто збитки закладам робили нові нетипові відвідувачі.

Наліпка на дверях, що свідчила про участь закладу в акції (фото «Львівської газети»)

«Загалом, я незадоволена акцією, бо я готова отримати меншу суму від свого клієнта, який обґрунтує, що було не так в обслуговуванні або чим йому не сподобався чек. Але я не готова слухати хамство невихованого студента і отримувати за це 10 грн», - розповіла ZAXID.NET директорка пабу «Дублін» на вул. Вірменській Світлана Ускова.

Роман, адміністратор кафе «Portal» на Валовій, розповідає, що у день акції у закладі було не набагато більше відвідувачів, ніж зазвичай. Постійні клієнти платили згідно з рахунками, а люди, що завітали у заклад вперше, платили на 15-40% менше вартості. Тим не менше заклад працював повний день та не завершував акцію «Відкритий чек» раніше.

Директор «Пивної ресторації Кумпель» (просп. Чорновола) Андрій Білас також наголошує, що саме студенти залишали десятки гривень за великі замовлення. Приблизно 80% відвідувачів закладу платили за рахунками, а 20% залишали суттєво менше грошей. У цьому закладі акцію припинили до 17:00. Адміністратор ресторану «Кумпель», що на площі Митній, відмовився від коментарів щодо акції «Відкритий чек».

У дієтичному кафе «Смаколик» на вул. Михальчука більшість відвідувачів теж сплачувала менше, ніж прописано у чеку, однак постійні клієнти розраховувались з надлишком.

У французькому ресторані Tante Sophie на вул. Друкарській розповідають, що попри збитковість акції її результатами задоволені. Деякі студенти залишали кілька гривень, але у чеку писали «Дякуємо, що ви нас нагодували». Офіціанти розповіли ZAXID.NET, що спокійно до цього ставились, бо ця акція – це гарна реклама закладу.

Не все так погано

Серед закладів, які не відчули збитків – два веганських, одне вегетаріанське, ресторан Leopolis Restaurant та бар «Вежа».

За словами власника ресторану веганської їжі OM NOM NOM Олега Мацеха, протягом 19 жовтня заклад відвідало у півтора рази більше клієнтів, ніж зазвичай і заклад збільшив денну виручку на 50%. При цьому люди не лише розраховувалися за їжу, а й лишали щедрі чайові.

Втім після того як більшість закладів передчасно завершили акцію, в OM NOM NOM почали масово збігатись підлітки, щоб безкоштовно поїсти, зазначив ZAXID.NET Мацех: «Це відбувалось протягом двох останніх годин роботи закладу. Почали приходити підлітки, і вони шукали халяву. Їм були не цікаві цінності. Однак ці кілька відсотків втрат нам погоди не зробили».

У веганському кафе «Аґрус» на вул. Рилєєва 85% гостей розрахувались за чеком, 5% залишили суттєві чайові і лише 10% гостей оплатили 60% від суми у чеку. Акція у цьому закладі також тривала до кінця дня.

У вегетаріанському стрітфуді «Це фалафель, крихітко» на Староєврейській отримали виручки на 20% менше ніж могли, якщо б клієнти розраховувались за чеком. У цьому закладі акцією також залишились задоволені, хоча теж зауважили, що меншi суми зазвичай лишали непостійні клієнти.

Менеджерка Leopolis Restaurant (на вул. Шевській) Роксолана розповіла ZAXID.NET, що не вважає акцію «Відкритий чек» збитковою для закладу. Більшість гостей ресторану платили по рахунках або більше.

«Були іноземці, яким акція дуже сподобалась. Вони казали, що це по-європейськи і залишали значно більше грошей (150%). Були і ті, хто платив менше (приблизно 40%), але це здебільшого діти», – розповіла Роксолана.

Адміністраторка панорами-бару «Вежа» Анастасія акцією задоволена, бо більшість клієнтів залишали оплачували від 50% до 100% вартості замовлень і лишали чайові. Лише кілька людей залишили відверто мало.

Кафе Korova Kol’orova, що на вул. Чайковського не працює (фото ZAXID.NET)

Варто зауважити, що спочатку організатори «Відкритого чеку» оприлюднили на своєму сайті список з 32 закладів, що мали брати участь у акції. Однак ZAXID.NET з'ясував, що три заклади з цього переліку не брали участь у заході. Це, зокрема, Korova Kol’orova на вул. Чайковського, Tapas Papas на площі Соборній та ресторан «Під Золотою Розою» на вул. Староєврейській. Перші два заклади виявились зачиненими, а ресторан «Під Золотою Розою», за словами PR-менеджерки «Холдингу емоцій «!FEST» Оксани Ємець, потрапив у цей перелік випадково. Ще в одному закладі, «Ресторації Бачевських», ZAXID.NET відмовились надати інформацію про підсумки акції, оскільки на робочому місці не було менеджера.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук