Вова «Морда» йде у парламент
Суспільство

Вова «Морда» йде у парламент

Кримінальний авторитет зі Львова став кандидатом у депутати Верховної Ради

Олег Онисько, 24 вересня 2014 0
фото ЦВК

Львівський підприємець Володимир Дідух, більше відомий у ЗМІ як кримінальний авторитет на прізвисько «Морда», увійшов до виборчого списку партії «Громадянський рух України». ЦВК уже офіційно зареєструвала виборчий список для участі у позачергових виборах до Верховної Ради, у середу він опублікований у парламентській газеті «Голос України».

47-річний Володимир Дідух неодноразово фігурував у кримінальній хроніці львівських ЗМІ. Вперше за підозрою у рекеті його затримали ще у 1994 році. У 2001 році Дідух постав перед судом за звинуваченням у рекеті, однак отримав лише умовний термін, відсидівши кілька місяців у СІЗО. Протягом своєї кримінальної кар’єри Дідух пережив кілька замахів, востаннє у 2012 році, коли на День незалежності у центрі Львова обстріляли його автомобіль. Тоді загинув водій, а сам Дідух ледве вижив – кулі влучили у шию і голову.

Володимир Дідух є віце-президентом Львівської обласної федерації боксу. За інформацією газети «Ратуша», він брав активну участь у політиці – зокрема, свого часу був навіть офіційним помічником нинішнього президента Петра Порошенка, а під час Помаранчевої революції хлопці з його «бригади» охороняли Юлію Тимошенко.

Останніми роками Дідух був близький до середовища «Свободи», вважався навіть одним із неофіційних спонсорів партії. Однак кілька місяців тому після конфлікту із народним депутатом від «Свободи» Ігорем Кривецьким, якого ЗМІ теж називають близьким до кримінального світу, їхні стосунки охололи.

За інформацією ZAXID.NET, Дідух уже було домовився про входження до прохідної частини виборчого списку Радикальної партії Олега Ляшка – в обмін на щедре фінансування виборчої кампанії. Однак пізніше радикали відмовились від цієї «угоди», тверезо зваживши електоральні ризики включення Дідуха до свого списку.

В результаті Володимир Дідух отримав у виборчому списку «Громадянського руху України» прохідне 11-те місце – звичайно, за умови, що ця партія подолає виборчий бар’єр у 5%.

Під №10 у цьому ж списку зареєстрований ще один львів’янин з неоднозначною репутацією – Степан Досяк, якому офіційно належить мережа таксі «Софія» і який бере активну участь у конфлікті довкола права володіння Привокзальним ринком у Львові. Директор ринку Дмитро Ничипуренко у липні цього року публічно називав Досяка «представником організованого злочинного угрупування».

Партія «Громадянський рух України» зареєстрована у 2008 році. Офіційний лідер партії – Олександр Тарасюк. У 2013 році ця партія перейменувалась у «Справедливість», її очолив депутат-вигнанець із «Батьківщини» Сергій Міщенко, а Тарасюк став його заступником. Втім, подальшого розвитку «Справедливість» не отримала, і партія разом з Тарасюком повернулась до своєї первинної назви «Громадянський рух України».

Прикметно, що сам Тарасюк у виборчому списку своєї партії зареєстрований під №8.  Зате під №2 зареєстрований відомий журналіст-розслідувач Жан Новосельцев, який до травня 2014 року вів програму «Гроші» на телеканалі «1+1».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук