Вперше за п’ять років платіжний баланс зведено з профіцитом, – НБУ

ЕкономікаАндрій Стець, 5 лютого 20162930

У 2015 році платіжний баланс повернувся з дефіцитного до профіцитного стану. Про це йдеться у повідомленні регулятора на його сторінці у Facebook.

Як зазначається, додатнє сальдо платіжного балансу минулого року становило 849 млн доларів США на противагу від’ємному сальдо розміром 13,3 млрд доларів у 2014 році. Востаннє платіжний баланс було зведено в «плюс» у 2010 році.

«Це є насамперед результатом значного скорочення дефіциту поточного рахунку. Минулого року він був мінімальним з 2005 року. Якщо у 2014 році цей показник сягнув 4,6 млрд доларів (3,5% від ВВП), то у 2015 році він зменшився до 204 млн доларів (0,2% від ВВП)», - йдеться у повідомленні регулятора.

Крім того, в НБУ зазначили, що корекції поточного рахунку сприяло більш швидке падіння імпорту (33,5%) порівняно з падінням експорту (30,5%).

Несприятлива зовнішньоекономічна кон'юнктура на ринках металів і агропродукції, а також обмеження торгівлі з Російською Федерацією відбилися на обсягах вітчизняного експорту. Найбільш суттєво зменшився експорт продукції машинобудування, металургії та хімічної промисловості. Але одночасно це компенсувалося зниженням цін на енергоресурси, меншими фізичними обсягами імпорту природного газу, а також високим урожаєм окремих видів зернових культур, зокрема пшениці. Найбільшими темпами знижувалися обсяги імпортованих продовольчих товарів, продукції машинобудування та енергетичних ресурсів.

Профіцит фінансового рахунку також поліпшив стан платіжного балансу. Чисті залучення за фінансовим рахунком становлять 488 млн доларів. Насамперед - завдяки значним обсягам офіційного фінансування від міжнародних партнерів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук