ВР заборонила штрафувати підприємства теплокомуненерго через борги за газ і електроенергію

Верховна Рада запровадила мораторій на нарахування та стягнення штрафів і пені з компаній сфери тепло- та водопостачання за борги за газ та електроенергію, якщо вони не отримали компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами, включаючи пільги та субсидії, й витратами на надання послуг.

За ухвалення відповідного законопроекту (№ 2706) «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання в сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення» на засіданні у четвер, 7 липня, проголосували 253 народних депутати при необхідних 226, передає УНІАН. Однак документ набуде законної сили лише після того, як його підпише президент.

Заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак повідомила, що його треба ухвалити як тимчасовий засіб, до осені цього року, що допоможе розблокувати рахунки відповідних підприємств і почати їх підготовку до опалювального сезону.

«Уряд сьогодні готує новий законопроект про реструктуризацію заборгованості, але, на жаль, він не готовий на сьогодні й не буде готовий на 1 вересня. Але у нас сьогодні критична ситуація з підготовкою підприємств водо- і теплопостачання до опалювального сезону. У нас заблоковані рахунки практично всіх обласних підприємств теплопостачання, всіх районних підприємств», – сказала Бабак.

Відтак комітет закликав усі фракції парламенту підтримати цей закон як тимчасовий засіб.

Верховна Рада ухвалила законопроект № 2706 у першому читанні 24 листопада минулого року. Тоді, під час обговорення, Альона Бабак повідомила, що держава несвоєчасно виплачує компаніям, які займаються генерацією та постачанням теплової енергії, а також водопостачанням, компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами та витратами на надання послуг. Загальна сума заборгованості перевищує 5 млрд грн. Через це ці компанії не можуть вчасно розрахуватися за спожиті газ та електроенергію, в результаті чого їм нараховують штрафи та пені.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що погашення заборгованості з різниці в тарифах за 2012-2013 рр. було проведено лише в грудні 2014 року. Загальна заборгованість перед зазначеними підприємствами через використання низьких тарифів на теплову енергію станом на 1 січня 2015 року становила 2,4 млрд грн, на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення – 4 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук