Вступна кампанія стартувала, триватиме до 1 серпня

Головні новини за 11 липняІрина Ващишин, 11 липня 2014, 19:04 834 0
дивіться також

Сьогодні, 11 липня, розпочалась вступна кампанія – 2014. Цьогоріч, за вказівкою Міністерства освіти, її розпочали на 10 днів пізніше, аніж зазвичай. Тому, кажуть у вишах, і наплив абітурієнтів більший, ніж у попередні роки. Адже всі сертифікати ЗНО вступники уже мають на руках, тож можуть подавати їх до приймальних комісій.

Зазвичай приймальні комісії працюють з 9:00 до 18:00, але в деяких закладах кажуть, продовжують робочий день, якщо залишаються незареєстровані абітурієнти, які чекали в черзі.

Подавати документи вступники уже декілька років можуть не лише в паперовій формі, а й в електронній. Щоправда, і досі в електронній системі трапляються помилки, розповіла ZAXID.NET абітурієнтка медичного університету ім. Д.Галицького Ольга.

У самому львівському медуніверситеті стверджують: прохідний бал у них уже традиційно один з найвищих серед медичних вишів. «У нас взагалі профільний предмет 150 балів. Нижче від 155 ми не можемо приймати. Такі правила прийому до університету. Це свідчить про те, що діти з меншими балами не можуть подавати документів. Тобто прохідний буде високий», – наголосив відповідальний секретар приймальної комісії Львівського медуніверситету ім. Д.Галицького Андрій Наконечний.

У медичному університеті абітурієнтів реєструють лише працівники приймальної комісії. Натомість у франковому ЛНУ до цієї справи уже не перший рік залучають студентів, здебільшого другокурсників. Тож і черга в ЛНУ посувалася в перший день вступної кампанії трохи швидше, до того ж там усе по запису.

Натомість у Львівській політехніці жива черга, тож і ситуація складніша. «Там люди стояли з восьмої години… і не пройшли, як і ми… не встигли», – зазначила мати абітурієнтки львів’янка пані Віра.

Додамо, що цьогоріч вступники можуть подавати документи одразу у п’ять різних вишів, але не більше, ніж на три спеціальності у кожному з них.

«Очевидно, найбільше буде заяв на факультети юридичний, іноземних мов. Дуже багато набирає абітурієнтів і факультет історичний, географічний. Там є дуже популярний напрямок – туризм», – розповів відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ імені Івана Франка Богдан Стельмахович.

За його словами, у перший день кампанії до університету надійшло понад півтори тисячі заяв від вступників. Близько половини з них – в електронній формі.

Цьогоріч – прогнозують у львівських вишах – побільшає студентів зі сходу України та Криму. Але вступатимуть вони на загальних підставах.

Документи до вишів можна подавати до 12:00 1 серпня. При собі обов’язково треба мати паспорт та військовий квиток або приписне свідоцтво – для хлопців. Якщо вступники подають копії документів – необхідні також їх оригінали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук