Ядерні держави порушили зобов’язання перед Україною, - генсек ООН

СвітВіра Карпінська, 24 березня 20149281
Ядерні держави порушили зобов’язання перед Україною, - генсек ООН
фото 112.ua
Пан Гі Мун

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що Росія, США і Великобританія порушили зобов’язання перед Україною, гарантовані Будапештським меморандумом.

Про це він сказав на початку саміту з атомної безпеки, який відбувається з 24 по 25 березня у Гаазі, інформує «Німецька хвиля».

Пан Гі Мун застеріг від використання кризи в Україні як приводу для прагнення отримати атомну зброю.

«У випадку України гарантії безпеки були основоположною умовою її приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї», - наголосив генсек ООН.

За його словами, надійність гарантій, наданих Україні Будапештським меморандумом, «серйозно підірвана» нинішніми подіями у Криму. Наслідки конфлікту довкола Криму як для національної безпеки України, так і для національних нормативних документів щодо нерозповсюдження атомної зброї, на думку Пан Гі Муна, є глибинними.

«Однак це не може слугувати виправданням прагнень до атомної зброї, котрі би лише збільшили невпевненість та ізоляцію», - додав він.

Генсек ООН наголосив, що гарантії безпеки ядерних держав стосовно країн, котрі не мають атомної зброї, мають бути дотримані.

«Ми разом маємо подбати про те, аби атомна зброя сприймалася як ноша, а не як сила», - зазначив Пан Гі Мун.

Як повідомляв ZAXID.NET, в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця заявив у Гаазі, що Україна не розглядає питання про поновлення арсеналів ядерної зброї та підтверджує свої зобов'язання як без'ядерна держава.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук