Якщо конфлікт на Донбасі загостриться, МВФ може переглянути умови допомоги Україні, - Bloomberg

ЕкономікаРоман Ганкевич, 26 лютого 201522711
Якщо конфлікт на Донбасі загостриться, МВФ може переглянути умови допомоги Україні, - Bloomberg
фото Getty Images
МВФ може переглянути умови допомоги Україні

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може не затвердити програму фінансової допомоги Києву в розмірі $17,5 млрд. Про це повідомили агентству Bloomberg джерела, знайомі з ситуацією.

Зазначається, що такий сценарій можливий в разі ескалації конфлікту на Донбасі.

За словами одного із співрозмовників, узгодження пакету може зупинитися в тому випадку, якщо бойовикам вдасться завоювати нові території. Як приклад, він навів Маріуполь, який є «стратегічним портовим містом».

Інше джерело пояснило агентству, що МВФ може поміняти свою позицію в тому випадку, якщо Київ вступить у відкриту конфронтацію з Москвою. При цьому співрозмовник Bloomberg зазначив, що в цілому держави-члени фонду мають намір продовжити надавати допомогу Україні.

Як повідомлялося раніше, розгляд радою директорів МВФ питання про надання нового пакету допомоги Україні призначено на 11 березня.

На думку експертів агентства Bloomberg, в повідомленні не міститься ніяких ознак того, що фінансова організація розглядає можливість відмовитися від програми.

Нагадаємо, що 12 лютого глава МВФ Крістін Лагард повідомила про попереднє погодження розрахованої на 4 роки програми кредитування України. Допомога Києву може бути розширена до $40 млрд. Передбачається, що $17,5 млрд з цієї суми виділить МВФ. Нова програма передбачає «більш вигідні умови фінансування» і спирається на реалізацію ряду важливих економічних реформ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук