Янукович хоче продовжити нафтопровід «Одеса-Броди» до Балтійського моря

Економіка29 квітня 20117110

Президент України Віктор Янукович вважає, що будівництво нафтопроводу ”Одеса-Броди” треба продовжити до Балтійського моря (до польського Гданська – ред). Про це він заявив на спільній прес-конференції з Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим 28 квітня.

Віктор Янукович підкреслив, що потрібно продовжити нафтопровід до Балтійського моря.

Він повідомив, що це питання обговорювалося під час його зустрічі з Президентом Азербайджану, пише УНІАН.

«Нам, звичайно, бракує його продовження до Балтійського моря, і ми повинні, мабуть, подумати, як це завдання вирішити ближчим часом. Ми обговорювали це з Алієвим. Ми працюватимемо над тим, щоб цей нафтопровід дійшов до Балтійського моря», – відзначив В.Янукович.

Додамо, що ідея проекту будівництва Євроазіатського нафтотранспортного коридору (ЄНТК) Одеса – Броди – Плоцьк – Гданськ виникла всередині 90-х років. Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дав би змогу поставляти каспійську нафту до країн Західної і Центральної Європи.

Нафтопровід «Одеса-Броди» довжиною 674 км і потужністю 9 млн тонн на рік, що з’єднав морський нафтовий термінал (МНТ) «Южний» (Одеська обл.) і систему магістральних нафтопроводів «Дружба» в районі Бродів (Львівська обл.), був введений в експлуатацію в 2001 році. Хоча спочатку він будувався для прокачування легкої каспійської нафти до Європи, проте до 2004 року простоював, а потім використовувався в реверсному режимі (в напрямку терміналу «Южний»).

У квітня цього року прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Польща підтверджує зацікавленість у добудові нафтопроводу ”Одеса-Броди” до Гданська.

ВАТ ”Укртранснафта” і ЗАТ ”Білоруська нафтова компанія” 17 січня 2011 року підписали договір про транзит у 2011-2012 роках українською стороною 4 млн тонн нафти щорічно по нафтопроводу ”Одеса-Броди” до Мозирського НПЗ у Білорусі. Згідно з документом, по ”Одеса-Броди” прокачується азербайджанська нафта в порядку заміщення венесуельської нафти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук