Янукович списав 24 мільярди боргу паливно-енергетичних підприємств

Економіка2 червня 20114497

Президент Віктор Янукович підписав закон, яким списуються борги приватним підприємствам паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) на суму понад 24 мільярди гривень перед держбюджетом, а також відповідні взаємні борги підприємств ПЕК.

Таким чином списано борги за природний газ (у тому числі реструктуризовані) теплопостачальних підприємств, облгазам, "Нафтогазу" та його дочірніх підприємств, що утворилися станом на 1 січня 2010 року, - повідомляє ТСН.

Також списуються борги компанії "Газ України" перед "Нафтогазом" у межах сум, списаних теплопостачальним підприємствам і облгазам, а також заборгованості підприємств ПЕК за пенями і штрафами, нарахованим їм на борги за газ, спожитий ними з 1 січня 1997 року по 1 січня 2011 року.

Крім того, списанню підлягають борги за електроенергію станом на 1 січня 2010 року обленерго перед ДП "Енергоринок" в обсягах, які не перевищують обсяги заборгованостей, списаних раніше в рамках реструктуризації, а також борги "Енергоринку" перед енергогенеруючими компаніями в обсягах, які не перевищують обсяги, які були реструктуризовані раніше.

Також списано податковий борг "Нафтогазу" та його дочірніх підприємств станом на 1 січня 2011 року (крім боргу за ПДВ під час митного оформлення газу), а також окремі борги облгазів перед бюджетом і грошові зобов'язання, які виникнуть у зв'язку із застосуванням механізму списання.

Списанню також підлягають штрафні санкції і пені з ПДВ під час розмитнення газу, податковий борг обленерго перед бюджетом, визначений станом на 1 січня 2011 року, і низку інших заборгованостей.

Відповідно до пояснювальної записки, обсяг таких боргів підприємств ПЕК перед держбюджетом оцінюється в понад 24 мільярди гривень.

Як повідомлялося у Національному форумі профспілок України (НФПУ) вважають, що таке списання цього боргу обійдеться обійдеться кожній українській сім'ї у понад 1440 гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук