Японія запустила вантажний корабель для прибирання космічного сміття

СвітАндрій Стець, 10 грудня 201612880
Японія запустила вантажний корабель для прибирання космічного сміття
фото OOYUZ
Космічний корабель спробує стягти космічне сміття з орбіти землі

Японія запустила вантажний космічний корабель, який спробує прибрати з земної орбіти хоча б невелику частину космічного сміття.

Як інформує ВВС, безпілотний вантажний корабель під назвою «Коуноторі», на борту якого знаходиться сміттєзбірник, був запущений з космічного центру Танегасіма в Тихому океані і зараз знаходиться на шляху до Міжнародної космічної станції.

За допомогою 700-метрового тросу, зробленого з алюмінієвих ниток і сталевого дроту, фахівці розраховують уповільнити рух сміття і поступово стягти його з орбіти.

Згідно з оціночними даними, на орбіті навколо Землі обертається понад 100 млн, в тому числі старі супутники, відпрацьоване обладнання космічних апаратів, інструменти і фрагменти ракет.

Японський сміттєзбірник став останнім у низці висунутих пропозицій, які включали - серед іншого - нанизування сміття на гарпун, «підмітання», ловлю за допомогою ласо або зіштовхування сміття з орбіти у бік Землі.

За словами експертів, витрати на прибирання космічного сміття окупляться в будь-якому випадку - за рахунок зниження ризику втрати дорогих апаратів від зіткнення з ним. У той же час фахівці кажуть, що японський винахід здатний відловлювати тільки великі шматки космічного непотребу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук