Дослідницький модуль «Роскосмосу» і ESA розбився при здійсненні посадки на Марс
Зонд Schiaparelli - спільне творіння «Європейської космічної агенції» та «Роскосмосу»
Модуль Європейської космічної агенції (ESA) Schiaparelli розбився при здійсненні посадки на Марс. Про це у п'ятницю, 21 жовтня, повідомили у прес-службі ESA.
Зазначається, що знімки, зроблені за допомогою орбітального апарату NASA показали, що модуль впав на поверхню Марса з більшої висоти, ніж планувалося - від двох до чотирьох кілометрів - і, ймовірно, був зруйнований під час удару.
Припускається, що модуль впав на швидкості близько 300 кілометрів на годину. Існує також ймовірність, що Schiaparelli був пошкоджений через вибух палива. Остаточна причина того, що сталося, буде встановлена після експертизи.
Фотографії NASA показують траєкторію модуля з тих різних точок, при цьому знімки зроблені на камеру з низькою роздільчою здатністю. Однак незабаром NASA сфотографує те ж саме місце з борту Mars Reconnaissance Orbiter, і тоді вчені отримають детальнішу інформацію про передбачуване місце аварії Schiaparelli.
Нагадаємо, космічний зонд Schiaparelli - це спільне творіння «Європейської космічної агенції» та «Роскосмосу». Російсько-європейська місія ExoMars 2016 стартувала 14 березня 2016 року запуском з космодрому Байконур ракети-носія «Протон-М» з космічним апаратом у складі орбітального модуля TGO і демонстраційного спускного модуля Schiaparelli.
16 жовтня TGO і Schiaparelli відокремилися один від одного і продовжили політ самостійно. Супутник TGO успішно вийшов на марсіанську орбіту і подає сигнал на Землю. До кінця 2016 року він буде обертатися по еліптичній орбіті, а лише потім поступово вирівняє її до кругової. В кінці 2017 року почне збирати дані про атмосферу Марса.