Яценюк анонсував масштабну реформу ДФС і митниці
До теми
На порядку денному Кабінету міністрів на 2016 рік - проведення широкомасштабної реформи ДФС та митниці, прозора приватизація, завершення податкової реформи і продовження процесу дерегуляції. Про це прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив у «10 хвилинах» у неділю, 14 лютого.
Для того, аби створити сприятливий бізнес-клімат, завданням номер один для українського уряду він назвав «наведення ладу в українській Державній фіскальній службі та на українській митниці».
Яценюк нагадав, що до управління чотирма митницями будуть залучені міжнародні компанії: «Для того щоб ми побачили, як це працює в західних країнах, щоб ми залучили найкращий іноземний досвід і продемонстрували всім іншим митницям високі стандарти і зразки, як обслуговувати український бізнес і як не брати хабарі».
Найшвидший механізм для залучення зовнішніх інвестицій, на думку прем'єра, – це чесна і прозора приватизація об'єктів державної власності: «Це в тому числі і шлях до подолання корупції в державних компаніях».
«Цього року ми зобов’язані розпочати масштабну прозору і чесну приватизацію. І сподіваюсь, що тут у нас із парламентом є повне порозуміння в необхідності того, щоби інвестор прийшов в українські компанії, дав сюди гроші, створив нові робочі місця і безпосередньо залучив інвестиції», - наголосив Арсеній Яценюк.
Він також акцентував на необхідності завершити податкову реформу. За його словами, податкова реформа - «це не просто зміна ставок оподаткування, це в першу чергу зміна системи адміністрування податків, спрощення сплати податків і прибрання низки бюрократичних функцій, які провокують тільки корупцію по відношенню до платників податків».
«Тут уряд і парламент повинен мати єдину платформу податкової реформи. Сподіваюсь, що Парламент підтримує Податковий кодекс, внесений Кабінетом Міністрів України», - додав Арсеній Яценюк.
Серед ще одних необхідних кроків Арсеній Яценюк назвав продовження процесу дерегуляції: «Дерегуляція проводиться протягом останніх двох років. Зроблено багато, але недостатньо. І тому крок за кроком ми повинні далі рухатися по зменшенню функцій держави і спрощенню будь-яких реєстраційних, ліцензійних і інших функцій, які держава надавала, і в тому числі по спрощенню життя для кожного підприємця».