Яценюк пропонує розпустити податкову міліцію

Економіка18 квітня 20113996

Лідер політичної партії «Фронт Змін», народний депутат України Арсеній Яценюк вніс до парламенту проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

Серед основних положень законопроекту: впровадження правозахисного інституту Уповноваженого з питань захисту прав платників податків; зменшення кількості та розміру податків, зокрема ПДВ з 20% на 15%, податку на прибуток з 23% на 15%; скасування норми про податкову міліцію України; скасування оподаткування процентів за депозити.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що впровадження Податкового кодексу призвело до масового скорочення кількості підприємців, які змушені згортати бізнес. Сьогодні в податкових адміністраціях платники податків стоять у чергах, щоб здати свої реєстраційні свідоцтва. За статистикою Держкомпідприємництва, за цей час кількість підприємців скоротилася на 230 тисяч осіб. За останні чотири місяці кількість громадян, які втратили роботу, збільшилася на 200 тисяч, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі «Фронту змін».

Крім того, в законопроекті чітко визначається механізм автоматичного відшкодування ПДВ та виключаються корупційні норми, які дозволяли податковим органам у вибірковому режимі відшкодовувати зобов’язання держави перед платниками податків. Передбачено спрощення умов добровільної реєстрації платника ПДВ, яке має здійснюватися виключно за заявою платника податків. Вилучаються всі підстави для анулювання податковою службою свідоцтва платника ПДВ, окрім особистої заяви платника податків.

У законопроекті також пропонують продовжити мораторій на застосування штрафів до 31 грудня 2012 року, аби дозволити підприємцям адаптуватися до нових податкових правил; скасовуються дискримінаційні та протизаконні норми про адміністративний арешт майна платника податків; скасовуються фактичні перевірки, зменшуються терміни перевірок. 

Пропонується також у п’ять разів, з 50% до 10%, зменшити штраф за несплату  платником податків – фізичною особою сум єдиного податку; скасовується норма про обов’язковість найму бухгалтера на підприємстві та його участі в оформленні звітності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук