ЄБРР оголосить міжнародний тендер на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища
Тендер планують оголосити наступного місяця
На рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища наступного місяця буде оголошений міжнародний конкурс. Про це міський голова Львова Андрій Садовий розповів під час брифінгу на Грибовицькому сміттєзвалищі, який відбувся 22 жовтня.
«Найважливіша справа, яка має бути зроблена, це комплексна рекультивація полігону. Ми очікуємо на початку листопада фінального рішення ЄБРР стосовно оголошення тендеру на рекультивацію полігону. Це буде міжнародний тендер, будуть змагатися багато західних компаній. Проект є готовий і тут велика заслуга компанії Egis. Зараз він на експертизі», – сказав Андрій Садовий.
За його словами, цього тижня Львівська міськрада очікує отримати перелік компаній, що братимуть участь у фінальному етапі тендеру щодо будівництва сміттєпереробного заводу. До кінця року буде відома назва компанії, що будуватиме сміттєпереробний завод.
Фото Маркіяна Лисейка
Протягом 2018 року на Грибовицькому сміттєзвалищі укріпили дамбу, переоснастили станцію очистки інфільтратів зі збільшенням її продуктивності до 250 м3 на добу.
«Ви візуально бачите наскільки впав рівень інфільтратів за рік. Це було зроблено за дуже бюджетні кошти, у нас була експериментальна станція на 15 м3 на добу, ми провели її реконструкцію і зараз очищаємо 250 м3 на добу до стану технічної води. Це і утилізація інфільтрату, і зниження тиску на дамбу», – сказав заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.
Він також нагадав, що на тілі полігону є 15 свердловин, що допоможуть оцінити скільки біогазу є на сміттєзвалищі. Львівська міськрада має намір оголосити інвестиційний конкурс, щоб з цього біогазу виробляти електроенергію.
Нагадаємо, 28 травня 2016 року виникла пожежа на сміттєзвалищі у Грибовичах під Львовом. 30 травня відбувся зсув сміття, під яким загинули троє рятувальників ДСНС у Львівській області. Також зник безвісти еколог Олександр Бутін.
За даними фахівців французької компанії Egis рекультивація Грибовицького сміттєзвалище триватиме мінімум п’ять років.