ЄС вказав Україні на порушення Угоди про асоціацію

Євросоюзу не подобається мораторій на експорт лісу-кругляку

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 квітня 20163940

Є чіткі сигнали з боку ЄС щодо порушення Україною своїх зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію, написала торговий представник України Наталія Микольська за результатами засідання комітету асоціації Україна-ЄС.

«Було багато позитиву, але й чіткі сигнали негативу щодо невиконання/порушення Україною (саме Україною, а не урядом) своїх зобов’язань за Угодою про асоціацію» – написала вона у Facebook.

Одним з таких сигналів є реакція з боку ЄС на мораторій на експорт лісу-кругляку. Як заявив раніше керівник торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж, заборона на експорт необробленого дерева з України суперечить принципам вільної торгівлі, і є яскравим прикладом старих традицій ведення бізнесу в Україні, яких не повинно бути сьогодні. Зазначимо, що необроблену деревину можуть купувати лише компанії, розташовані в Україні.

«Нам давно була відома ця позиція і ми давно ведемо діалог з Єврокомісією з цього питання» – наголосила Наталія Микольська.

Вона заявила, що Міністерство економічного розвитку було проти цього законопроекту і цю позицію підтримав Кабмін.

«Усвідомлюючи це, після консультацій з галуззю, профільними органами, Мінекономрозвитку спільно з Better Regulation Delivery Office розробило законопроект про скасування мораторію» – сказала торговий представник.

«Я дуже сподіваюсь, що колеги у Верховній Раді підтримають цей законопроект і ми зможемо розпочати діалог з ЄС щодо лібералізації доступу на їх ринок нашої переробної продукції з деревини», – заявила вона.

Мораторій було прийнято минулого року з метою захистити українських виробників, оскільки більшість сировини традиційно йшла на експорт. Та від початку було зрозуміло, що така норма порушує як умови членства України в СОТ, так і положення Угоди про асоціацію з ЄС, зазначає «Економічна правда».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук