ЄС закликав Україну скасувати експортні мита на металобрухт

Європейський Союз закликав Верховну Раду відмовитися від продовження дії експортних мит на металобрухт, повідомило Представництво ЄС в Україні.

«Сьогодні Верховна Рада планує розглянути питання про продовження дії експортних мит на металобрухт. Цей крок порушить домовленість із ЄС щодо скасування цих мит. Хоч ми розуміємо складну ситуацію, в якій опинилася українська металургія, продовження дії мит на металобрухт не є збалансованим рішенням і суперечить міжнародним зобов'язанням України», – йдеться у повідомленні.

У Представництві ЄС висловили сподівання, що депутати Верховної Ради «поважатимуть ті міжнародні зобов'язання, що їх Україна публічно на себе взяла, та уникнуть ще однієї двосторонньої торговельної суперечки з ЄС» .

Нагадаємо, у вересні 2016 року президент Петро Порошенко підписав закон, що встановлює додаткові мита на вивіз брухту чорних металів. Спершу Верховна Рада ухвалила його у квітні 2016-го, тим самим на три роки підвищивши мито на експорт брухту чорних металів з 10 до 30 євро за тонну. Цю ініціативу активно лобіювали українські металурги, які заявляли, що експорт металобрухту істотно підвищує собівартість виплавки сталі в Україні, а, відповідно, знижує конкурентоспроможність української сталі на світовому ринку.

В ЄС цю ініціативу сприйняли вкрай негативно, заявивши, що вона порушує «дух і букву» Угоди про асоціацію. Тому ухвалений закон заветував президент. Натомість він запропонував скоротити термін дії мита до 1 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук