ЄС запровадив антидемпінгове мито на українську сталь

ЕкономікаРоман Ганкевич, 6 жовтня 20174410
ЄС запровадив антидемпінгове мито на українську сталь

Європейський Союз у п'ятницю, 6 жовтня, запровадив антидемпінгові мита на імпорт сталі гарячої прокатки з України, Росії, Бразилії та Ірану. Це рішення було опубліковано в Офіційному віснику ЄС і набирає чинності одразу з дня оприлюднення.

Як зазначається, нові мита запроваджуються для того, щоб знизити шкоду від дешевої конкуренції для європейської сталеварної промисловості.

Щодо всіх українських виробників сталі, зокрема й компанії «Метінвест», мито було визначено у розмірі 19,4% від вартості сталі. У грошовому еквіваленті фіксована сума мита на українську продукцію відтепер становить 60,5 євро за тонну. Для російських компаній мито встановлене на різному рівні - від 5,3% до 33% (до 96,5 євро). Іранські підприємства зможуть експортувати сталь до ЄС з митом 17,9% (58 євро), а бразильські - від 15,7% до 17,5% (до 63 євро).

Зазначимо, що в ЄС діють понад 40 різних антидемпінгових інструментів, спрямованих на захист європейських виробників сталі на кшталт Thyssenkrupp, Tata Steel та ArcelorMittal, які застосовуються передусім до Китаю. У червні мита на імпорт сталі з Китаю були підвищені до 35,9%. Єврокомісія розпочала розслідування щодо сталі гарячої прокатки з Бразилії, Ірану, Росії, України, а також Сербії у липні 2016 року через скарги європейської асоціації сталі Eurofer.

Під час розслідування з'ясувалося, що частка сталі гарячого прокату з усіх зазначених країн, крім Сербії, на ринку ЄС зросла з 7,5% у 2013 році до 12,6% в середині 2016 року. При цьому ціни на сталь знизилися на чверть. Через це Єврокомісія припинила розслідування стосовно Сербії і вирішила запровадити мита для інших виробників. Із країн, що потрапили під нові мита, тільки в України є угода про вільну торгівлю з Євросоюзом.

До слова, Україна в лютому 2017 року вийшла з десятки світових виробників сталі. Українські металурги тоді виплавили 1,9 млн тонн сталі, що на 3,6% менше, ніж у лютому 2016-го.

Нагадаємо, у липні повідомлялося, що ЄС планує ввести антидемпінгове мито на імпорт сталі з України. Остаточне рішення про введення антидемпінгових заходів Єврокомісія мала прийняти до жовтня поточного року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук