ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити €3 млн родичам загиблих в теракті у Беслані

СвітВолодимир Пиріг, 13 квітня 20171300

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) присудив Росії виплатити майже три мільйони євро родичам загиблих і постраждалим в результаті теракту в Беслані в 2004 році, повідомило російське видання «Медуза» з посиланням на рішення ЄСПЛ.

У справі було понад 400 заявників, які мають отримати компенсацію у розмірі 2,955 мільйона євро. Ще 88 тисяч євро будуть виплачені як відшкодування судових витрат.

Суд визнав, що російська влада не вжила необхідних заходів для того, щоб розслідувати всі обставини теракту і причини загибелі заручників. При цьому ЄСПЛ не став виносити рішення щодо того, чи призвели дії правоохоронних органів до значного збільшення кількості жертв серед заручників. Суд обмежився твердженням, що штурм «якоюсь мірою» вплинув на загибель людей.

Москва не подала в суд «задовільних і переконливих доказів» того, що використовувала лише необхідні і відповідні сили і засоби.

ЄСПЛ встановив, що у російської влади була інформація про підготовку теракт, але вона не вжила достатніх заходів для мінімізації ризику. Операція з порятунку заручників, на думку суду, також не була достатнім чином продумана.

У 2004 році на школу №1 у Беслані напали чеченські бойовики, які взяли в заручники понад 1000 осіб – переважно дітей. В результаті нападу та подальшого штурму загинули понад 300 осіб, у тому числі 186 дітей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук