Єврокомісія запропонувала скасувати візи для жителів Туреччини і Косово

Туреччина для безвізового режиму має виконати п’ять вимог

СвітВолодимир Пиріг, 4 травня 20161760

Європейська комісія у середу висунула законодавчу пропозицію Європейському парламенту та Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян Туреччини, заявив віце-президент ЄК Франс Тіммерманс.

Пропозиція була подана разом зі звітом про прогрес Туреччини у виконанні вимог дорожньої карти щодо лібералізації візового режиму, передає «Європейська правда».

Водночас, Тіммерманс наголосив на тому, що Туреччина все ще повинна виконати 5 пунктів дорожньої карти до кінця червня. Пункти, які повинна виконати Туреччина задля того, щоб отримати безвізовий режим, стосуються боротьби з корупцією, захисту даних, судового співробітництва з усіма державами, розвитку співробітництва з ЄВРОПОЛОМ та перегляду законодавства і практики щодо боротьби з тероризмом.

«Ми висуваємо пропозицію, яка відкриває шлях Європейському парламенту і державам-членам вирішити питання про скасування візового режиму, коли всі показники будуть виконані», – зауважив Тіммерманс.

Раніше ЗМІ повідомили, що Туреччина не виконала 8 з 72 необхідних вимог для запровадження безвізового режиму з ЄС, найважливішою з яких залишається перегляд закону «Про боротьбу з тероризмом і організованою злочинністю» з метою захисту фундаментальних прав.

Водночас Анкара вжила вчора нових заходів для вирішення одного з восьми критеріїв — дала дозвіл кіпрським громадянам подорожувати в Туреччину без віз.

Крім того, як пише видання,Єврокомісія у той самий день висунула законодавчу пропозицію скасувати візи для громадян Косово, заявив єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос.

Пропозиція була подана разом з позитивною оцінкою Єврокомісії, яка підтверджує, що Косово виконало вимоги «дорожньої карти» щодо лібералізації візового режиму.

«Це результат напруженої роботи і успішних зусиль влади Косово в проведенні складних реформ у сфері юстиції та внутрішніх справ і за їх межами, зокрема в таких сферах, як верховенство права та реформа правосуддя», – зауважив він.

«Я знаю, як важливо це для народу Косово, і я дуже задоволений досягнутим прогресом. Я сподіваюся, що Європейський парламент і Рада ЄС дуже швидко приймуть нашу пропозицію», – наголосив єврокомісар.

Нагадаємо, що Україна не визнає незалежності Косово, яке у 2008-му році проголосило незалежність від Сербії. До слова, її не визнають ще 5 країн Євросоюзу – Кіпр, Греція, Румунія, Словаччина та Іспанія. Загалом Косово визнали 111 країн.

Нагадаємо, 20 квітня Єврокомісія запропонувала скасувати візи для жителів України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук