Єврокомісія запропонувала скасувати візи українцям
За прогнозами, безвізовий режим з Євросоюзом набуде чинності влітку
У середу, 20 квітня, Єврокомісія внесла законодавчі пропозиції до Ради ЄС і Європарламенту щодо скасування для громадян України візових вимог для короткострокових подорожей Шенгенською зоною. Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті Єврокомісії.
«У своєму шостому і останньому звіті (щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації) Єврокомісія дійшла висновку, що Україна досягла необхідного прогресу і здійснила всі необхідні реформи, щоб забезпечити ефективне і стійке досягнення інших показників. На основі цієї оцінки та враховуючи результати постійного моніторингу, який здійснювався з моменту запуску діалогу щодо лібералізації візового режиму Україна-ЄС, Комісія підтвердила, що Україна виконала всі критерії для кожного з чотирьох блоків другої фази ПДВЛ, і що вона представить на початку 2016 року Законодавчу пропозицію внести зміни в регламент (EC) № 539/2001, вносячи Україну в список безвізових країн», – йдеться в документі.
«Сьогодні ми, слідуючи нашим зобов’язанням, запропонували короткострокові безвізові подорожі до ЄС для українських громадян з біометричними паспортами з метою полегшення контактів між людьми, розвитку бізнесу, а також соціальних і культурних зв’язків між ЄС і Україною», – заявив єврокомісар із питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос.
Він зазначив, що це стало результатом успіху уряду України у проведенні реформ у сфері юстиції і внутрішніх справ, судової системи та верховенства права.
«Я дуже задоволений цим прогресом як важливим досягненням громадян України. І я сподіваюся, що Європарламент і Рада ЄС ухвалять ці пропозиції дуже скоро», – наголосив єврокомісар.
Як зазначає «Європейська правда», за процедурами Євросоюзу пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження – і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.
Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає щонайменше місяць. Зокрема, має бути призначений доповідач, відбуваються дебати та комітетські слухання. Після схвалення в ЄП його має затвердити Рада ЄС.
Виходячи з цього графіку, рішення набуде чинності лише влітку, орієнтовно — в липні.
Як пояснили в Єврокомісії, якщо ці пропозиції будуть схвалені у Європарламенті і Раді ЄС, українські громадяни, які є власниками паспортів з біометричними даними, зможуть перебувати без віз у Шенгенській зоні у період до 90 діб.