Європарламент скасував мита на добрива, взуття і мед з України

Європарламент проголосував за додаткові торговельні преференції для України

Європарламент проголосував надання Україні тимчасових автономних торговельних преференцій поза дією положень поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Законодавчу резолюцію підтримали під час голосування у четвер 475 депутатів, 102 були проти та 61 утримався, повідомив «Укрінформ».

Документ визначає, що додаткові торговельні преференції для України включають уведення нульових митних тарифів для деяких видів сільськогосподарської продукції та промислових товарів. Це, зокрема, овес, мед, кукурудза, а також 23 види промислових товарів, серед яких – добрива, взуття, деякі метали та електронне обладнання.

Водночас, остаточний зміст рішення буде опрацьовано у процесі переговорів між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС.

Напередодні єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом розкритикувала позицію Європарламенту у цьому питанні, відзначивши, що запропоновані законодавчим органом ЄС торговельні преференції містять низку обмежень.

У свою чергу, доповідач у Європарламенті з цього питання депутат Ярослав Валеса вважає компромісом між допомогою Україні та захистом європейських виробників пропозиції вилучити із запропонованих Єврокомісією преференцій такі товари як пшениця, перероблені томати та сечовину.

Як повідомляв ZAXID.NET, станом на початок березня 2017 року Україна вибрала квоту на безмитний експорт виноградного і яблучного соку до ЄС.

До того часу були українські виробники використали безмитні квоти на експорт ще за кількома групами товарів, зокрема це — мед натуральний, цукор, крупи і борошно, кукурудза.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук