Європейським авіакомпаніям дозволили здійснювати польоти над Кримом, - WSJ

Європейським авіакомпаніям дозволили здійснювати польоти над Кримом, - WSJ
Європейським Авіакомпаніям дозволили літати над Кримом

Європейське агентство з авіабезпеки (EASA) заявило, що авіаперевізники можуть відновити польоти над Кримом, повідомив The Wall Street Journal з посиланням на заяву EASA, зроблену 17 січня. В авіаційному агентстві дійшли висновку, що ризики, пов’язані з анексією Криму Росією для авіакомпаній знизилися.

Досі EASA рекомендувала не літати над Кримом, незважаючи на запевнення Києва в серпні 2015 року про те, що українська сторона готова забезпечувати безпеку польотів за чотирма маршрутами в районі півострова. Причиною називалася юридична невизначеність в статусі Сімферопольського району. Оскільки ЄС визнає Крим частиною України, то саме Київ відповідає за повітряний простір над півостровом. При цьому на ділі в Сімферополі працюють диспетчери, які підкоряються авіаційній владі Росії.

Тепер агентство дозволило використовувати європейським авіаперевізникам два маршрути в межах Сімферопольського району. При цьому координувати і контролювати польоти іноземних компаній, як пише WSJ, повинні авіадиспетчерські служби України.

Видання називає рішення EASA політичною перемогою України, вказуючи на той факт, що ця країна зможе отримувати гроші за обслуговування іноземних літаків над територією Криму.

18 січня Державіаслужба України уклала нову робочу угоду з EASA, що має сприяти підготовці до імплементації Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та Європейським Союзом. Так, передбачено розширення співробітництва між відомствами у сфері організації повітряного руху, аеронавігаційного обслуговування та безпеки аеродромів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук