Європейський суд визнав Росію відповідальною за дії Придністров’я

СвітКатерина Чурилова, 2 червня 20175320
Рішення ЄСПЛ мають важливе значення і для України

Європейський суд з прав людини визнав Росію відповідальною за дії самопроголошеної влади Придністров’я. Про це пише «Європейська правда».

Так, ЄСПЛ виніс рішення, які стосуються долі трьох засуджених, котрі, як стверджується, скоїли злочини на території Придністровського регіону Молдови. Аргументи суду в усіх трьох справах були ідентичними.

«Страсбург вважає, що Росія відповідальна за будь-які судові рішення, ухвалені маріонетковим Придністров’ям. Рішення продемонстрували: в ЄСПЛ тепер є алгоритм, як обґрунтовувати, що Росія є відповідальною за всі порушення прав людини у Придністров’ї», – пише онлайн-видання.

За трьома оголошеними рішеннями суду Росія має заплатити 41 тис. євро, 43 тис. євро та 21 тис. євро відповідно.

Як зазначає «Європейська правда», ці рішення мають важливе значення і для України, оскільки у нашої країни значно більше підстав стверджувати, що найближчими роками ЄСПЛ визнає Росію винною у порушенні прав людини не лише в Криму, але й на Донбасі.

Водночас станом на початок року в ЄСПЛ було більше 3500 скарг на Україну (і велика частина з них подані одночасно проти України та проти Росії) через події, пов’язані з російсько-українським конфліктом.

Втім, попри реальні шанси виграти у ЄСПЛ, українцям не слід занадто сподіватися на фінансову компенсацію від Росії за рішенням суду.

«Росіяни обрали тактику ігнорування таких позовів, накопичуючи проблеми у своїй роботі в Раді Європи і поступово крокуючи до свого виходу або виключення з організації», – пише «Європейська правда».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук