Юна львів'янка стала власником патенту на кулькову ручку

Юна львів'янка стала власником патенту на кулькову ручку

27 травня 2014 року Український інститут промислової власності зареєстрував патент на промисловий зразок “кулькова ручка” авторства львів’янки Анастасії Штукалюк. Про це повідомляється на сайті інституту.

21-річна "винахідниця" Анастасія Штукалюк минулого року закінчила архітектурний факультет НУ "Львівська політехніка". Судячи з її резюме, раніше підробляла прибиральницею, зараз шукає роботу від 1500 грн/міс.

Загалом дівчина запатентувала вісім варіантів звичайної кулькової ручки. Утім “винаходи” ззовні вони сильно подібні на, наприклад, розповсюджені ручки фірми Economix з Німеччини.

Це вже третій патент дівчини. У січні цього року вона запатентувала звичайний побутовий сірник, а потім у лютому — ще чотири варіанти сірників.

Допомогу Анастасії в оформленні патентів в усіх випадках надавала львівська фірма “Формула-Брок”. Ця ж фірма надавала аналогічні послуги львівським "винахідникам", які протягом 2013 року патентували усе підряд: зубочистки, планшетні комп‘ютери, корки, вішаки, респіратори, запальнички, лампочки, світильники, господарські рукавиці та інше.

Люди, які займаються діяльністю з оформлення патентів на давно відомі речі, уже отримали в юридичних колах визначення "патентні тролі". На підставі цілком офіційно отриманого патенту вони пізніше вимагають фінансового відшкодування у компаній, які імпортують товари, що "схожі" на запатентовані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук