ЮНЕСКО проводитиме прямий моніторинг ситуації в окупованому Криму

Гендиректор ЮНЕСКО звітуватиме про перший етап прямого моніторингу через рік.

СуспільствоЮрій Братюк, 10 жовтня 20181020

У середу, 10 жовтня, на засіданні комітету ЮНЕСКО було оголошено про початок першої фази прямого моніторингу ситуації в окупованому Росією Криму. Про це повідомив постійний представник України при ЮНЕСКО, посол України у Франції Олег Шамшур у Facebook.

За словами дипломата, офіційно оголошено про початок першої фази прямого моніторингу Організації ситуації в окупованому Криму. Згідно з рішенням, через рік гендиректор ЮНЕСКО звітуватиме про перший етап прямого моніторингу, який має розпочатися в період до квітня 2019, про що було офіційно оголошено керівництвом Організації 1 жовтня. Олег шашмур також додав, що основним опонентом консенсусного прийняття рішень щодо моніторингу в АРК та Севастополі виступала Росія, яка у підсумку залишилася у меншості.

Нагадаємо, що 26 березня Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) заявила про погіршення ситуації з захистом культурної спадщини в окупованому Росією Криму. У доповіді ЮНЕСКО, зокрема, заявляється про грубі порушення з боку окупаційної влади, особливо у сфері захисту культурної спадщини, зокрема про «реставраційні роботи» на території Ханського палацу в Бахчисараї, загрозливих історичноій і культурній автентичності цього об'єкта, а також проведення всупереч нормам міжнародного права археологічних розкопок та вивезенні артефактів з території Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук