ООН запроваджує інститут послів

Посли працюватимуть у країнах-членах ООН та підпорядковуватимуться її генеральному секретареві

Представник України в ООН Володимир Єльченко розповів про обов'язки послів Організації Об’єднаних Націй

З 2019 року в системі ООН впроваджується так званий інститут послів. Тепер резиденти-координатори безпосередньо будуть підпорядковуватися генеральному секретарю ООН і будуть вважатися найвищими представниками системи ООН в офісах країн, повідомив представник України при ООН Володимир Єльченко.

Як написав він у статті для газети «Дзеркало тижня. Україна», мандат послів ООН передбачатиме не лише реалізацію програм розвитку, як це було до недавнього часу, але і поліпшення загальної координації між агенціями системи ООН і, можливо, найголовніше – підтримку урядів для запобігання гуманітарним, безпековим, політичним і техногенним кризам.

На думку Єльченка, більш широкі повноваження резидентів-координаторів повинні допомогти генеральному секретареві тримати руку на пульсі на місцях з метою оперативнішого реагування. Відповідно, вимоги та відповідальність ООН теж будуть посилюватися.

Він додав, що відтепер такий «посол ООН» діятиме і в Україні. Але для цього Україні треба переглянути підписану ще в 1992 р. угоду між Україною та ООН, яка вже не відповідає сучасним реаліям.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович запропонував призначити спеціального посла генерального секретаря ООН з питань України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук