ООН підтримала резолюцію про мілітаризацію Росією Криму, Чорного та Азовського морів

В ухваленій резолюції висловлюється серйозна стурбованість щодо прогресуючої мілітаризації Криму Росією як державою-окупантом.

СуспільствоЮрій Братюк, 18 грудня 20182850

В ніч на 18 грудня генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй підтримала проект резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим, а також частин Чорного та Азовського морів».

Резолюцію підтримали 66 країн, «проти» проголосувало 19, утрималися - 72. У резолюції висловлюється заклик до РФ вивести її військові сили з Криму та припинити окупацію українських територій. Також у Росії вимагають припинити переслідувати приватні судна, а також обмежувати міжнародне судноплавство у Чорному й Азовському морях.

В ухваленій резолюції наголошується, що присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету, політичній незалежності та територіальній цілісності України та підриває безпеку і стабільність сусідніх держав та регіону Європи. Також висловлюється серйозна стурбованість щодо прогресуючої мілітаризації Криму Російською Федерацією як державою-окупантом.

Водночас, висловлюється «найсерйозніша стурбованість щодо небезпечного загострення напруженості та невиправданого застосування сили Російською Федерацією проти України, в тому числі проти трьох суден Збройних сил України 25 листопада 2018 року в Чорному морі», міститься заклик негайно звільнити кораблі, зніекіпажі та техніку, засуджується будівництво і відкриття РФ мосту через Керченську протоку і засуджується зростаюча військова присутність РФ в Чорному та Азовському морях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук