З енергоблоків ЧАЕС повністю прибрали ядерне паливо

Блоки Чорнобильської АЕС повністю звільнені від ядерного палива, заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, виступаючи на Міжнародному форумі «Уроки Чорнобиля – для ядерної безпеки світу».

«Блоки ЧАЕС повністю звільнені від ядерного палива та приведені до стану, який несе значно менше ризиків», – зазначив міністр, якого цитує прес-служба Мінекології.

За його словами, напередодні було завершено роботи з вилучення з другого блоку ЧАЕС відпрацьованого ядерного палива. «Наразі це паливо знаходиться в спецпеналах і найближчим часом буде переміщене до тимчасового сховища», – сказав міністр.

Семерак додав: Україна готова до продовження робіт із ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які пов’язані з будівництвом об’єкта «Укриття», зняттям з експлуатації 1, 2, 3 блоків ЧАЕС та реабілітацією зони відчуження.

«Насамперед, необхідно усунути самі джерела ризику – зруйноване ядерне паливо та паливомісткі матеріали. Ці роботи є найважчою та ресурсномісткою проблемою, і без допомоги міжнародного співтовариства вирішити її практично неможливо», – заявив міністр екології.

Як повідомляв ZAXID.NET, Німеччина виділить Україні ще €19 млн для ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук