З початком Операції об'єднаних сил на Донбасі почне діяти особливий пропускний режим

СуспільствоАндрій Стець, 27 квітня 20183790

У понеділок, 30 квітня, формат АТО на Донбасі буде замінений на Операцію об'єднаних сил, в зв'язку з цим, на території Донецької та Луганської областей почне діяти особливий порядок. Текст розпорядження опублікувало агентство «Інтерфакс-Україна» в п'ятницю, 27 квітня.

Документ визначає так звану зону безпеки, прилеглу до району бойових дій. Туди увійшли населені пункти Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, вздовж адмінкордону Луганської та Харківської областей, Ольгівка, уздовж адмінкордону Донецької та Харківської областей, Знаменівка, вздовж адмінкордону Донецької та Дніпропетровської областей, Комишеваха, вздовж адмінкордону Донецької та Запорізької областей, Урзуф, уздовж морського узбережжя, Приморське.

У зоні безпеки рішенням командувача Об'єднаних сил можуть створюватися райони обмеженого доступу і заборонені для доступу райони.

У райони обмеженого доступу цивільних пускатимуть за рішенням військових. Допуск у район забороненого доступу можливий лише за перепустками. Сторонніх осіб пускати туди не будуть. Документ також встановлює, що районом бойових дій є район, охоплений бойовими діями уздовж лінії зіткнення.

Документ також встановлює режими перебування в зоні безпеки на території Донбасу для осіб, які не були залучені до проведення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ:

  • «Зелений» (перебування та переміщення осіб не обмежене, за винятком районів забороненого і обмеженого доступу);
  • «Жовтий» (перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів, цей режим встановлюється на рубежах ізоляції і районів обмеженого доступу);
  • «Червоний» (перебування осіб тимчасово обмежено, заборонено, пропуск громадян і посадових осіб здійснюється за наявності пропустки, транспортні засоби та громадяни на окремі ділянки місцевості та об'єкти не допускаються).

Відповідні режими можуть тимчасово вводитися в окремих районах або в усій зоні безпеки за рішенням командувача Об'єднаних сил.

Підставами для допуску цивільних у район проведення операції Об'єднаних сил визначено проживання там самої особи чи її найближчих родичів (за наявності відповідних документів), розміщення в районі проведення операції місць поховання близьких родичів або членів сім'ї, смерть близьких родичів або членів сім'ї в районі проведення операції, наявність права власності на об'єкти нерухомості, які розташовані в районі проведення операції, необхідність участі в забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту, або з гуманітарних питань, необхідність виконання дипломатичних або консульських функцій, у тому числі в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з МЗС України), інше.

Раніше перепустки для перетину цивільними лінії розмежування видавала СБУ, яка керувала антитерористичною операцією, на підставі таких самих документів. Чи збережуться такі пропуски, з документа незрозуміло.

Згідно з документом, силовики, залучені до операції, отримують низку спеціальних повноважень: застосовувати в разі крайньої необхідності зброю і спецзасоби до осіб, які здійснили або здійснюють правопорушення або інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання заходів із забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, дії яких пов'язані з несанкціонованою спробою проникнення в район здійснення таких заходів.

Учасники операції також мають повноваження затримувати і доставляти осіб в органи Нацполіції, перевіряти у громадян і посадових осіб документи, за їх відсутності – затримувати до встановлення особи, здійснювати огляд речей і транспортних засобів, тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях і дорогах, не допускати транспортні засоби та громадян на окремі ділянки місцевості й об'єкти, заходити в житлові та інші приміщення, на території приміщень підприємств, установ та організацій, використовувати для службових цілей засоби зв'язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їх згодою), підприємствам, установам і організаціям, крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав і міжнародних організацій.

Як інформував ZAXID.NET, 30 квітня завершиться антитерористична операція на Донбасі (триває з 2014 року) і почнеться новий формат під керівництвом Об'єднаних сил. Президент України Петро Порошенко призначив командувачем Об'єднаними силами генерала Сергія Наєва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук