За чотири роки міноборони РФ оплатило похорони 1 тис. військових

СвітЮлія Поліковська, 23 листопада 20166580

З 2013 по 2016 рік міністерство оборони Росії відшкодувало витрати на похорон понад тисячі військовослужбовців і громадян, які проходили військові збори. Це випливає з даних, які міністерство надало у відповідь на офіційний запит російського агентства РБК.

Згідно з відповіддю, на ці цілі було витрачено не більше 52,3 млн руб. Ця оцінка отримана з урахуванням відомостей міноборони РФ, що в 2013-2016 роках на поховання військовослужбовців, військових пенсіонерів та ветеранів було спрямовано не більше 20,9 млрд руб., а частка витрат на поховання діючих військовослужбовців і громадян, покликаних на військові збори, які загинули під час їх проведення або померли внаслідок каліцтва чи захворювання, «не перевищує 0,25%».

Таким чином, переважна частина витрат на поховання припала на оплату поховання ветеранів Другої світової війни та військових пенсіонерів.

За підрахунками агентства, щорічно з 2013 по 2015 рік Міноборони оплачувало похорон близько 250 військовослужбовців та учасників зборів. У 2016 році в бюджеті закладені кошти на похорон 277 діючих військових.

Згідно з даними російського казначейства, за статтею про відшкодування витрат на поховання міноборони витратило 5,4 млн руб. в 2013 році і 4,8 млн руб. в 2014 році, а в 2015 році – більш ніж в 10 разів більше, 6 млрд руб.

Агентство зазначило, що це цифри з відкритої частини бюджету. Фактично витрати були вищими, до 5 млрд руб. щорічно, і велика частина проходила за «закритими» розділами, що випливає з відповіді департаменту Міноборони.

За даними члена президентської Ради з прав людини Сергія Кривенка, за період з 2014 по середину 2015 року в російській армії загинуло 150 осіб. При цьому експерт погоджується, що реальна цифра армійських втрат могла бути вдвічі більшою.

Кривенко також пояснив, що половина з виявлених ним загиблих військових у 2014-2015 роках, швидше за все, відноситься до втрат у ході «української кампанії».

«Родичам не розкривали місця та обставини смерті, була відсутня чітка інформація про перевірки слідчими або органами військової прокуратури фактів загибелі», – розповів експерт.

Тим часом у міноборони РФ зростання витрат на поховання пояснили щорічною індексацією тарифів на ритуальні послуги та встановлення і виготовлення надгробних пам’ятників, а також ріст курсів іноземних валют, яку купували для оплати поховання військових пенсіонерів та учасників Другої світової війни у Литві, Латвії та Естонії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук