За період незалежності Україна виготовила 140 ракет та 27 космічних апаратів
Космічна промисловість України створила і запустила за 25 років незалежності 27 космічних апаратів, а 140 ракет-носіїв українського виробництва стартували з шести космодромів світу. Про це у своїй статті для DT.UA написали радник голови Національного космічного агентства України Едуард Кузнєцов і виконуючий обов'язки гендиректора ДП «КБ «Південне» Михайло Бондар.
Автори відзначають, що в поточному році виповнилося 25 років з моменту створення Космічного агентства України. Напередодні ювілею було проаналізовано підсумки роботи галузі за цей час. «З 1992 року створено й запущено в космос 27 космічних апаратів, 140 ракет-носіїв вітчизняного виробництва стартували з 6 космодромів світу, ними виведено на орбіти 370 космічних апаратів на замовлення 25 країн світу. Крім цього, виготовлено прилади систем управління для 263 ракет-носіїв «Союз», 179 ракет «Протон», 66 ракет «Зеніт», 46 ракет «Молния», 38 ракет «Циклон», 28 ракет «Рокот», 22 ракет «Дніпро», 3 ракет «Стрела», 29 космічних апаратів різного призначення і базовий модуль «Зоря» для Міжнародної космічної станції», - йдеться в статті.
Крім того, наголошується, що для забезпечення роботи орбітальних станцій «Мир» і МКС було забезпечено складними вузлами і приладами 66 запусків пілотованих кораблів «Союз» і 97 транспортних вантажних кораблів «Прогрес». Українські підприємства випустили 138 комплектів апаратури «Курс», що застосовується для пошуку, зближення і стикування космічних кораблів з орбітальними станціями.
Українські космічні підприємства увійшли в ряд престижних міжнародних проектів: «Морський старт», «Наземний старт», «Дніпро», «Антарес», «Циклон-4», «Вега», «Егіптсат-1», «Твінінг-1», «Твінінг-2» та інших.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що переможцем конкурсу уряду на посаду голови ДКАУ став головний конструктор і начальник конструкторського бюро ДП «КБ "Південне"» Павло Дегтяренко. Результати конкурсу були оголошені у вівторок, 20 червня. У квітні в. о. глави космічного відомства Юрій Радченко зазначав, що Україна має можливість втілювати космічні проекти без російської підтримки.