За період незалежності Україна виготовила 140 ракет та 27 космічних апаратів

За період незалежності Україна виготовила 140 ракет та 27 космічних апаратів
фото DT.ua
Українські ракети вивели на орбіту 370 космічних апаратів на замовлення 25 країн світу

Космічна промисловість України створила і запустила за 25 років незалежності 27 космічних апаратів, а 140 ракет-носіїв українського виробництва стартували з шести космодромів світу. Про це у своїй статті для DT.UA написали радник голови Національного космічного агентства України Едуард Кузнєцов і виконуючий обов'язки гендиректора ДП «КБ «Південне» Михайло Бондар.

Автори відзначають, що в поточному році виповнилося 25 років з моменту створення Космічного агентства України. Напередодні ювілею було проаналізовано підсумки роботи галузі за цей час. «З 1992 року створено й запущено в космос 27 космічних апаратів, 140 ракет-носіїв вітчизняного виробництва стартували з 6 космодромів світу, ними виведено на орбіти 370 космічних апаратів на замовлення 25 країн світу. Крім цього, виготовлено прилади систем управління для 263 ракет-носіїв «Союз», 179 ракет «Протон», 66 ракет «Зеніт», 46 ракет «Молния», 38 ракет «Циклон», 28 ракет «Рокот», 22 ракет «Дніпро», 3 ракет «Стрела», 29 космічних апаратів різного призначення і базовий модуль «Зоря» для Міжнародної космічної станції», - йдеться в статті.

Крім того, наголошується, що для забезпечення роботи орбітальних станцій «Мир» і МКС було забезпечено складними вузлами і приладами 66 запусків пілотованих кораблів «Союз» і 97 транспортних вантажних кораблів «Прогрес». Українські підприємства випустили 138 комплектів апаратури «Курс», що застосовується для пошуку, зближення і стикування космічних кораблів з орбітальними станціями.

Українські космічні підприємства увійшли в ряд престижних міжнародних проектів: «Морський старт», «Наземний старт», «Дніпро», «Антарес», «Циклон-4», «Вега», «Егіптсат-1», «Твінінг-1», «Твінінг-2» та інших.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що переможцем конкурсу уряду на посаду голови ДКАУ став головний конструктор і начальник конструкторського бюро ДП «КБ "Південне"» Павло Дегтяренко. Результати конкурсу були оголошені у вівторок, 20 червня. У квітні в. о. глави космічного відомства Юрій Радченко зазначав, що Україна має можливість втілювати космічні проекти без російської підтримки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук