За рівнем умов для ведення бізнесу Україна посідає 145 місце з-поміж 181 держави
Цього року Світовий Банк та Міжнародні фінансові організації визначили рейтинг країн за рівнем сприятливих для розвитку бізнесу умов. Україна в цьому рейтингу посідає 145 місце з-поміж 181 держави, торік було 144. Такі дані було наведено 24 вересня під час круглого столу в Ужгородському прес-клубі на тему: "Декларативний принцип - один з перших кроків держави назустріч бізнесу. Що перешкоджає його впровадженню у Закарпатській області?". Про це повідомив власкор ZAXID.NET в Ужгороді.
Покращити ситуацію мав би ухвалений у 2007 році закон про "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", оскільки саме дозволи та численні перевірки є основними бар’єрами розвитку власної справи.
Аналітик з питань зв’язків з громадськістю проекту Міжнародної фінансової корпорації "Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні" Вікторія Тетьора вважає, що ухвалений закон має ряд позитивів. Зокрема, у 5 разів зменшено кількість дозволів, обмежено частоту перевірок та встановлено їх чітку процедуру. Законом також передбачена норма про декларативний принцип, який дає право підприємцю відкрити власну справу без дозволу від органів державного пожежного нагляду. Проте закарпатські підприємці не поспішають скористатись таким правом.
Декларативний принцип означає, що підприємець не одержує дозволів перед початком своєї діяльності, а лише повідомляє дозвільний орган (наразі - орган пожежного нагляду) про те, що його матеріально-технічна база відповідає протипожежним вимогам, надавши відповідну декларацію.
На думку начальника управління МНС у Закарпатській області Юрія Лєбедєва, бізнес не поспішає скористатись декларативним принципом, оскільки багато хто з підприємців має постійні дозволи, а охочих розпочати власну справу не так вже й багато.
Упровадженню декларативного принципу заважає й українська ментальність: підприємець готовий підписати декларацію, але не готовий брати на себе відповідальність у разі, якщо не все буде зроблено так, як задекларовано.
Лідером у використанні декларативного принципу є Херсонська область, на останньому місці - Чернівецька. У Закарпатській області торік таких декларацій було зареєстровано 156, у 2006 - 38.