За три години львів’яни подали річну норму заявок на програму реставрації вікон

Головні новини Львова 07.02Богдан Опока, 7 лютого, 20:18 1634 0

У Львові розпочали прийом заявок на програму співфінансування реставрації дерев’яних вікон та заміни пластикових склопакетів на дерев’яні. За її умовами мешканці оплачують лише 40% від вартості оновленого вікна. Решту – компенсують із міського бюджету. Така програма діє в місті з 2010 року. За три години львів’яни подали річну норму заявок на реставрацію вікон.

Реставрація одного вікна коштує від 15 тис. грн. Перед початком робіт спеціальна комісія оцінює їх вартість. Якщо сума зі знижкою не влаштує власників помешкання, на їхнє місце шукатимуть інших охочих.

Цьогоріч оновлять вікна у 50 квартирах. Більше реставрувати не можуть, бо бракує кваліфікованих спеціалістів. Реставратори, яких навчали німецькі майстри, виїхали за кордон або змінили роботу. А ті, що залишилися, фізично не можуть відновити більше вікон. Директорка ЛКП «Археологічно-архітектурна служба» Тетяна Балукова каже: «Ми ведемо перемовини з німецькими майстрами, щоб вони повернулися до України і навчили більше людей реставрувати вікна. Сподіваємося, що вони погодяться».

Нові місця у черзі з’являться у разі відмови учасників програми.

Ганна Оголюк бере участь у програмі реставрації. Вона каже: «Намагалися самостійно відновлювати вінка, завжди фарбували їх. Але майстри це зроблять набагато краще. Тому дуже задоволена, що беру участь у цій програмі».

На реставрацію віконних рам міська рада планує витратити до 2 млн грн. Нові заявки прийматимуть уже наступного року.

До слова, у Львові другий рік діє програма співфінансування реставрації історичних дверей і брам між Львівською міською радою (70% вартості робіт) і мешканцями (30%). У рамках програми у 2018 році було відреставровано близько 30 брам в історичних будівлях. Заявки на участь у цій програмі приймають до 29 березня за адресою вул. Валова, 20, каб. 12 ЛКП «Археологічно-архітектурна служба».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук