За три роки мешканці Бурштина стали у кілька разів частіше долучатися до міні-проектів

Суспільствоновини компанії, 24 вересня 2015, 12:39 387 0

У місті Бурштин, що на Івано-Франківщині, до Дня міста втілюють в життя 16 міні-проектів, 10% від вартості яких фінансують місцеві мешканці. Серед проектів, що реалізовуються – спортивні та дитячі майданчики, музична апаратура для школи, ремонт спортзалу та інші.

Основну частину коштів на реалізацію проектів у 2015 році виділила компанія ДТЕК – 420 тис. грн. Конкурс проектів «Місто своїми руками» проводиться в Бурштині третій рік поспіль. Проте, якщо у 2013 році у конкурсі взяло участь 7 учасників, у 2014 – 23, то у 2015 – 32. В результаті, у 2015 році перемогло 16 заявок.

Максимальна кількість гранту ДТЕК для одного проекту склала 30 тис. грн. До прикладу, встановлення одного із дитячих майданчиків в межах проекту обійшлося у 33 тис. грн, 3 тис. грн із яких зібрали  мешканці двох багатоповерхових будинків.

«Це унікальний район. У цих двох будинках живе 330 дітей. Тому встановлення майданчика було просто життєво потрібним», — розповів голова ініціативної групи із встановлення майданчика Володимир Василик.

У Бурштинському навчально-виховному комплексі в рамках проекту встановили нову систему озвучки для проведення музичних свят. Директорка навчального закладу Надія Паляк зазначає, що, завдяки проекту Бурштинської міськради та ДТЕК, школа змогла отримати спортивне обладнання та покращити свою енергоефективність.

«Зараз ми виграли проект «Лунай, музико, гучніше!», завдяки якому отримали необхідну для закладу апаратуру. Досі у нас не було такого обладнання і ми були змушені позичати у інших навчальних закладів. Конкурсна комісія проекту «Місто своїми руками» пішла нам на зустріч, бо всі розуміють, що позитивний навчальний процес має мати і належне технічне забезпечення», — каже Надія Паляк. Також школа виграла проект з побудови безпечної тротуарної доріжки на дорозі до навчального закладу.

Завдяки проекту «Місто своїми руками», в Бурштині у минулому році відновив діяльність місцевий авіагурток. А на сьогодні учасники гуртка вже виготовили близько 15 літаків, що можуть брати участь у змаганнях міжнародного класу.

«Завдяки таким проектам люди змінюють свою ментальність. Вони не просто скаржаться, а розуміють, що, якщо щось зроблять у своєму місті, то їх життя покращиться. Тому і мета цього проекту – активізація громади», — розповіла директор департаменту зі сталого розвитку компанії ДТЕК Енерго Вікторія Гриб.

За її словами, за три роки реалізації проектів у місті, компанія ДТЕК виділила на це майже 770 тис. грн.

«Якщо спочатку люди не дуже активно долучались до проектів, то зараз ми бачимо, що кількість заявок зросла у два-три рази», — відзначила Гриб. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук