Заборгованість областей за газ може набути катастрофічних розмірів, - Безмертний
Проблеми з наповненням місцевих бюджетів поглиблюються. Про це заявив під час брифінгу заступник глави Секретаріату Президента України Роман Безсмертний. "Незважаючи на запевнення уряду, ситуація продовжує стабільно погіршуватися", - прокоментував він ситуацію з виконанням бюджету, фінансуванням захищених статей та розвитку регіонів. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Глави держави.
Відповідно до статистичних даних, наявних на 16 лютого, заборгованість з виплати заробітної платні у бюджетній сфері виглядає таким чином: Автономна Республіка Крим - 5,5 млн. грн., Житомирська область - 4,5 млн грн, Черкаська та Чернігівська області - по 17 млн грн. "Не дивлячись на те, що регіони справилися із виплатами у січні, проблема погіршилася у лютому і вже зараз очевидно, що не всім областям вдасться за результатами лютого наповнити місцеві бюджети і проплатити навіть захищені статті", - вважає Роман Безсмертний.
Він також повідомив дані щодо відключення населених пунктів від постачання газу. Станом на 13 лютого, заборгованість з розрахунків за спожитий газ становить понад 4 мільярди гривень. Дніпропетровська, Донецька і Харківська області та місто Київ є лідерами у цих показниках. "Фактично, немає жодної області, яка розрахувалася б за споживання газу", - підкреслив Р.Безсмерний.
Причиною цього він назвав необґрунтовані розрахунки державного бюджету та неотримані областями кошти на компенсації різниці у тарифах коштами бюджету. Окрім того, це свідчить про те, що доходи населення не дозволяють стабільно розраховуватися за спожитий газ через зростання його ціни і падіння доходів громадян. За словами Р.Безсмертного, ситуацію вдається утримувати лише заявки погодженим діям НАК "Нафтогаз України" та обласних держаних адміністрацій.
"Якщо у найближчий час не буде внесено зміни до Державного бюджету, проблема із ростом заборгованості набере катастрофічного стану. За цим потягнеться неможливість "Нафтогазу" розрахуватися за об'єми поставленого газу, а за тим потягнеться необхідність передплати, як передбачено відповідною угодою", - спрогнозував Р. Безсмертний. За його словами, на вирішення цієї проблеми є не більше 2 тижнів, що вимагатиме активних дій уряду. Ускладнюють цю ситуацію перебої у роботі банківської системи та фактично відсутні можливості для отримання кредитів.
Інші учасники брифінгу - голови Волинської та Одеської обласних державних адміністрацій Микола Романюк та Микола Сердюк.
"Якщо говорити про підсумки січня, вони не досить оптимістичні. Станом на 17 лютого по консолідованому бюджету виконання 55,8%, у тому числі по Державному бюджету - 40,4%. Податкові надходження - 66,5%, митні - 51,9%, місцеві бюджети - 92,3%", - сказав Микола Романюк, додавши, що ситуація буде непростою протягом всього року.
Він також спрогнозував, що коштів обласного бюджету вистачить на розрахунки за спожитий газ на півроку. "Необхідно терміново вносити зміни до державного бюджету і, передусім, передбачати кошти на ці цілі", - сказав він.
За словами Миколи Сердюка, Одеська область за результатами 2008 року посідає 2 місце за обсягами коштів, перерахованих до державного бюджету. Проте у січні цього року область не змогла повністю виконати свої зобов'язання перед державним бюджетом.