Верховна Рада прийняла закон про рівні права чоловіків і жінок в армії

Депутати дозволили жінкам виконувати в армії ті ж обов’язки, які зараз виконують чоловіки, однак деякі винятки таки залишили.

Жінок в українському війську за останні роки суттєво побільшало

Верховна Рада на своєму засіданні у четвер, 6 вересня, проголосувала за те, щоб зрівняти у правах в армії жінок і чоловіків. Відповідний законопроект, який стосується Збройних сил України та інших військових формувань, у другому читанні та в цілому підтримали 247 народних депутатів.

Новим законом Передбачено, що жінки виконують військовий обов'язок на рівних з чоловіками умовах, за винятком випадків, передбачених законом щодо охорони материнства і дитинства. Разом з тим новий закон скасовує дискримінацію у Збройних силах України та інших військових формуваннях за ознакою статі.

Таким чином, після того, як закон набуде чинності, жінки також можуть бути прийняті в добровільному порядку на контракт або строкову службу, проходити службу в резерві і бути військовослужбовцями запасу. При цьому вагітних жінок позбавлятимуть від проходження зборів.

Крім того, з законодавства вилучено згадки про обмеження віку служби для жінок з 18 до 40 років (як за призовом, так і за контрактом), оскільки для чоловіків такого обмеження немає.

«Крім того, враховуючи, що граничний вік перебування у запасі військовозобов’язаних-жінок (незалежно від присвоєних їм військових звань) становить 50 років, жінки віком від 40 до 50 років (на відміну від чоловіків) позбавлені змоги укласти контракт на проходження військової служби», – зауважили автори нового закону.

Додамо, що Верховна Рада підтримала цей законопроект у першому читанні ще в грудні 2017 року.

Нагадаємо, що цьогоріч на параді до Дня Незалежності України вперше пройшла колона військових жінок. Разом з тим у Львові в серпні 24-річній військовослужбовиці відмовили у вступі на офіцерські курси через те, що вона жінка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук