Замість лип у сквері на вул. Дорошенка висадять японські багряники

Концепція громадського простору на вул. Дорошенка

Три з чотирьох лип позаду трамвайної зупинки на вул. Дорошенка, де зараз облаштовують громадський простір, зріжуть, а замість них посадять японські багряники. Одну липу, ту, яка росте найближче до вулиці та зупинки, збережуть. Про це ZAXID.NET повідомила начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова.

«Ці три липи свого часу були радикально обрізані до самого стовбура, через що у них тепер повністю відсутні скелетні гілки, натомість повно дрібніших гілок, що ростуть просто з-під кори і легко ламаються від вітру. Їх посадили після Другої світової війни і вони зможуть рости ще максимум 10 років, а наступну реконструкцію навряд чи так швидко робитимуть. Тому, якщо зараз ми робимо її повне оновлення, то логічно замінити і ці три дерева», – повідомила Олександра Сладкова.

Замість лип у сквері висадять три японські багряники. «Їх листочки за формою дещо подібні до листків липи, однак в цілому багряник японський виглядає набагато благородніше», –додала Олександра Сладкова.

Багряник японський

Багряник японський має симетричні, серцеподібні листки, які змінюють свій колір протягом року від яскраво-зеленого до золотисто-жовтого та пурпурового. Часто в період зміни кольору це дерево злегка пахне ваніллю.

Концепція громадського простору на вул. Дорошенка (фото прес-служби ЛМР)

Громадський простір на вул. Дорошенка почали облаштовувати наприкінці травня та обіцяють заверштити роботи до кінця літа. Нагадаємо, окрім зони зелених насаджень, там будуть невеликі лавочки. Доріжки замостять римським каменем темно- та світло-сірого кольорів. У гранітній тротуарній плитці буде встановлена LED-підсвітка.

За словами Олександри Сладкової, на площі також облаштують невеличку кишеню для заїзду інкасаторських автомобілів. Однак, щоб з кишені у сам сквер не заїжджали автівки, там встановлять спеціальні стовпці. Загальна вартість проекту – 650 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук