Запрацювала найпотужніша на заході України вітроелектростанція

ЕкономікаІрина Панчишин, 19 лютого 2015, 18:57 5952 0

Це перша найпотужніша у Західній Україні вітроелектростанція. Два вітряки розташували на горі у Старому Самборі. Чотири роки над проектом працювала українська компанія. Об'єкт мали здати ще минулого жовтня, але завадили події на сході.

«Кран, який мав монтувати обладнання був сепаратистами затриманий в Луганській області. Прийшлось терміново шукати новий. Він прийшов аж в грудні. Закінчили в кінця грудня», – пригадує директор компанії-розробниці Максим Козицький.

Щогли вітроелектростанції заввишки 119 метрів. Спеціально зроблені із металоскловолокна. Персоналу на обслуговування станція не потребує. Керують нею стаціонарно з допомогою комп'ютера. Потужність двох вітротурбін більше шести мегават. Починають працювати від сили вітру три метри за секунду.

«Наш район Старосамбірський споживає 40-42 млн кВт годин. Тут буде 38, тільки отут що ми зараз побудуємо», – пояснює головний енергетик вітроелектростанціі «Старий Самбір-1» Роман Волощак.

Проект вітроелектростанціі без закордонних інвестицій на Львівщині б не реалізували.

«Власник компанії вклав власні кошти, приблизно 35% від загальної вартості проекту, який складає десь 21 млн євро. Інші 13,5 млн євро банк надав у вигляді довгострокової позики», – каже старший менеджер ЄБРР Сергій Масліченко.

Вітроенергетика в Україні виробляє близько одного відсотка електроенергії. Чимало вітряків є на сході країни. Тому кожен кіловат – це економія для держави, пояснюють фахівці.

«Це використання екологічно чистого енергоресрсу. Не треба нам керувати імпортовані енергоносії, коли ми можемо використовувати свій величезний потенціал», – розповідає голова правління української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков.

Коли температура впаде тут поставлять ще дві вітротурбіни. Окупляться вони за вісім років. Але зупинятись не стануть. До кінця 2016 року хочуть встановити ще шість вже на іншій горі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук