Запуск аукціонів «зеленої» енергетики перенесли на наступний рік

«Зелені» аукціони мають забезпечити чесну конкуренцію серед виробників енергії

Перші аукціони з продажу енергії, яку виробляють з відновлювальних джерел, відбудуться наступного року. Раніше в уряді обіцяли запустити їх у 2020 році. Про перенесення на брифінгу розповіла тимчасова виконувачка обов’язків міністерки енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець.

Вона також пояснила причини, наголосивши, що мова йде про технічні питання.

«Перший пункт, який ми повинні виконати — це затвердити квоти за різними технологіями. Ми повинні ці квоти визначити після прийняття закону. І це передбачено меморандумом. Через два місяці після вступу в силу закону ми це зробимо», — сказала Буславець.

Вона також додала, що процедура квотування не була проведена раніше, оскільки у міністерства не було розуміння того, як буде працювати «зелена» генерація надалі.

В уряді зазначили, що «зелені» аукціони мають забезпечити чесну конкуренцію серед виробників «зеленої» енергії, а також зробити продаж такої енергії максимально прозорим та простим для інвесторів.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів 10 червня підписав меморандум з виробниками відновлювальної енергетики, які погодились зменшити тарифи. Меморандум з інвесторами в альтернативну енергетику передбачає, що вони добровільно мають погодитися на зниження «зеленого» тарифу на 15% (для сонячних електростанцій) та 7,5% (для вітроелектростанцій), а також посилення відповідальності за створення такими електростанціями енергетичного балансу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук