Засновник приватної американської розвідки прогнозує низку війн

Творець розвідувальної компанії Stratfor закликав жителів Східної Європи і Близького Сходу бути готовими до війни

СвітВолодимир Пиріг, 9 березня 201611690

Засновник американської приватної розвідувальної компанії Stratfor Джордж Фрідман вважає, що у світі незабаром можуть розпочатися повномасштабні війни між низками держав.

Як аргументи він навів історичні дані, згідно з якими війни виступали як засоби відновлення балансу, коли одні країни нарощували свій вплив, а інші, колись впливові, навпаки його втрачали.

«Щоразу, коли з’являється нова сила, вона має знайти свій баланс. Нові сили з’являються, старі сили занепадають. Небезпечним є не цей процес, небезпечним є місце такої появи», – сказав він в інтерв’ю Business Insider, пише «Українська правда».

За словами Фрідмана, новими силами, які зараз з’являються, є Польща, Туреччина і Японія. Тому, на його думку, може виникнути воєнний конфлікт у Східній Європі, на Близькому Сході, а також морська війна між Японією і США.

«Коли такі країни як Німеччина, Китай і Росія занепадають і їх заміщують інші – так починаються системні війни. Так зароджується небезпека, тому що баланс ще не досягнуто. Так Німеччина об’єдналася у 1871 і почалося пекло (франко-прусська війна 1870-1871). Японія набирала вплив на початку 20 століття – і почався хаос. Тому ми чекаємо на системний зсув. Будьте готові до війни», – заявив Фрідман.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук