У 2016 році Україну чекає «заморожений» конфлікт і повільне економічне зростання, – Stratfor

СуспільствоАндрій Стець, 29 грудня 201515860
У 2016 році Україну  чекає «заморожений» конфлікт і повільне економічне зростання, – Stratfor

Війна на сході Україні в 2016 році стане довгостроковим «замороженим» конфліктом з менш інтенсивними боями, ніж були в 2015 році, але водночас з періодичними сутичками між українськими військовими та проросійськими бойовиками. Про це йдеться в прогнозі американської розвідувально-аналітичної організації Stratfor з політичної та економічної ситуації в світі на 2016 рік, повідомляє УНІАН.

За прогнозами аналітиків, Мінські угоди залишаться основою дипломатичних переговорів з вирішення конфлікту на Донбасі. Поряд з тим, Росія і бойовики матимуть іншу інтерпретацію політичної складової Мінських угод, ніж Україна й Захід. Ці відмінності будуть перешкоджати досягненню в 2016 році більш повних домовленостей щодо політичного і військового врегулювання конфлікту.

США та ЄС майже гарантовано збережуть санкції проти Росії в наступному році, якщо Москва не доведе, що готова відмовитися від контролю над кордоном між Росією і територіями бойовиків і допустити туди спостерігачів ОБСЄ. Москва навряд чи піде на поступки з обох цих питань.

У Stratfor також вважають, що перманентний конфлікт на сході України буде лише однією з багатьох серйозних проблем для Києва наступного року.

«Ультраправі та націоналістичні групи продовжать підривати українську владу і перешкоджати Києву виконати свої політичні поступки бойовикам. Це, в свою чергу, гарантуватиме, що Донецьк і Луганськ залишаться поза політичним контролем Києва, хоча деякі економічні зв'язки можуть бути відновлені, зважаючи на таку необхідність для обох сторін протягом року», - йдеться у тексті доповіді.

Непопулярність жорстких економічних заходів і повільні темпи правової та судової реформ, швидше за все, призведуть до показового переформатування посадових осіб у Києві в 2016 році, з потенційною заміною українського прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. При цьому, президент Петро Порошенко продовжить прозахідний курс Києва.

У цьому контексті аналітики констатують, що доступ до фінансової підтримки Заходу і сприяння у сфері безпеки з боку НАТО і, зокрема, США, є ключовими для виживання української влади.

Аналітики Stratfor даючи оцінку українській економіці стверджують, що після 10-відсоткового падіння в 2015 році вона почне поступово відновлюватися в 2016 році. При цьому, високий рівень інфляції та безробіття продовжать стимулювати протестні насторої серед населення.

Водночас економічні зв'язки Києва з Москвою, швидше за все, будуть слабшати. При цьому, країни будуть обговорювати погашення заборгованості, питання енерго- і електропостачання, та виконання Україною торгової угоди з Європейським Союзом, яка вступає в силу 1 січня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук