У Польщі місцева влада демонтувала пам’ятник воякам УПА

У Польщі місцева влада демонтувала пам’ятник воякам УПА
фото Portal Przemyski
Пам'ятник воякам УПА був зведений у 1994 році

У середу, 27 квітня, у селі Грушовичі поблизу Перемишля демонтували пам’ятник воякам УПА.

Як інформує інтернет-видання «Портал Перемиський», роботи з демонтажу очолив президент Національного руху у Підкарпатському воєводстві Марек Кульпа.

«Цей пам'ятник викликав найбільший спротив, суперечки і емоції серед поляків, які часто задають питання, як це можливо, що протягом багатьох років на польській землі стоять пам’ятники убивць поляків на Волині та Східній Галичині. Ця ситуація є неприйнятною. Я ще у 2014 році спитав війта про правовий статус пам'ятника і кому належить муніципальне кладовище. Я отримав інформацію про те, що цей об'єкт незаконно розміщений. Наступні мої кроки були спрямовані у напрямку знесення незаконного пам'ятника. В ході дій, які ми провели разом з віце-президентом Патріотичного товариства кресів і ветеранів ми домовилися, що якщо незаконний об’єкт стоїть на землі, яка належить ґміні, то війт має можливість вирішувати, що буде відбуватися з цим об'єктом. Минулого року ми звернулись із заявою про знесення пам’ятника. З того часу ми вели розмови про те, як це можна зробити», - пояснив Марек Кульпа.

Усі фото "Порталу Перемиського"

Війт ґміни Стубно Януш Слабіцький не вважає, що пам'ятник стояв на могилах вояків УПА.

«Це територія кладовища вже багато років. Якби ми копали глибоко, то точно відкопали б якісь людські рештки. У майбутньому це буде площа для поховань. Це ніколи не було пам’ятником, це було нелегальне увіковічення, а після зняття пам’ятних таблиць невідомим злочинцями, воно залишилось, створюючи загрозу. Доказом цього стало те, як легко нам сьогодні вдалось з погляду стабільності знести пам’яник. Ми хотіли його знести і з естетичних поглядів. Думаю, що такою була воля більшості мешканців не лише нашої ґміни, але й всіх поляків. Ми не боїмось наслідків цього вчинку з української сторони, але боїмось наслідків від українських крайніх організацій», - каже війт ґміни Стубно Януш Слабіцький.

Елементи пам’ятника зберігатимуть на випадок, якщо хтось зізнається, що є його власником. Однак, якщо хтось захоче використати пам’ятник з кладовища для власного будівництва, то керівництво ґміни розгляне таку можливість, інформує польське видання.

Пам’ятник воякам УПА на цвинтарі у Грушовичах звели у жовтні 1994 року. Пам'ятник неодноразово нищили вандали, але силами українців у Польщі монумент відновлювали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук