Верховна Рада прийняла за основу проект закону про запобігання корупції №5113. За проголосували 263 народних депутата. У другому читанні документ буде розглянуто 14 жовтня.
Як передає ЛІГАБізнесІнформ, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час представлення законопроекту повідомив, що документ вводить спеціальну процедуру декларування доходів і витрат всіх державних чиновників вищої категорії. Також вводиться процедура електронного публікування всіх декларацій вищих посадових осіб України.
Крім цього, вводиться процедура спеціальної перевірки відповідності даних, зазначених у декларації, стилю життя чиновника.
«У рамках нашої антикорупційної стратегії також в декларацію вносяться спеціальні графи, які зобов'язують високопосадовця декларувати будь-яке майно, в тому числі грошові кошти, коштовності, і точно так само декларувати витрати відповідного державного службовця», – сказав він.
Також передбачена процедура моніторингу життя і діяльності високопосадовця.
«Якщо в декларації вказано одне, а фактично він живе за іншими стандартами, спеціальний комітет, більшість, яка складається з представників громадськості, відстежуватиме життя такого держслужбовця, порівнюватиме з декларацією і оприлюднюватиме факти корупції», – додав Яценюк.
Як повідомляв ZAXID.NET, сьогодні Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект про спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції №5085. За проголосували 278 народних депутатів. У другому читанні законопроект буде розглянутий 14 жовтня.
За результатами моніторингу відповідності стилю життя високопосадовців змісту оприлюднених ними майнових декларацій, який проводили неурядові організації за підтримки Transparency International Україна у 2013-2014 роках, встановлено, що в Україні відсутній контроль з боку держави за майновими деклараціями службовців. «Відсутні механізми виявлення недостовірності даних майнових декларацій, немає централізованої автоматизованої бази даних декларацій, більшість декларацій не публічна, Закритість майнових декларацій дозволяє чиновникам жити нечесно» - йдеться у їх звіті.
Активісти також дослідили, що в Україні відсутні санкції за неправдиві дані майнових декларацій, оскільки Кодекс України про адміністративні правопорушення встановлює лише відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларацій. До слова, максимальний розмір штрафу за це становить 25 неоподаткованих мінімумів громадян (425 грн).