На Львівщині житлові субсидії отримує понад 130 тис. домогосподарств

Правила нарахування субсидій стали жорсткіші

На Львівщині житлові субсидії отримує понад 130 тис. домогосподарств
фото умовне
Заяву на призначення субсидії можна подавати до 16 грудня

На Львівщині цього опалювального періоду житлові субсидії нарахували значно меншій кількості громадян, ніж торік. Якщо у 2017 році станом на 10 листопада субсидії отримували понад 435 тисяч мешканців області, то цього року наразі лише 130 тисяч. Умови для нарахування субсидій цього року стали жорсткіші.

Однак і у тих громадян, яким пощастило отримати субсидії, з настанням опалювального періоду виникає чимало запитань, на які вони не можуть знайти чіткої відповіді. Як у листопаді оплачувати комунальні послуги, якщо у платіжках субсидії не враховані: плати повну суму чи лише обов’язковий платіж? Коли перерахують субсидії на опалювальний період? Як бути у ситуації, коли субсидії не нарахували через те, що у квартирі чи будинку прописані діти, які проживають окремо, а оплачувати повністю комунальні послуги батьки не мають можливості тощо.

ZAXID.NET звернувся до заступника директора департаменту соціального захисту ЛОДА Віктора Степанюка і попросив відповісти на найактуальніші питання.

За словами Віктора Степанюка станом на середу, 14 листопада, на Львівщині субсидії отримують 130 182 домогосподарства. Це на 305 387 домогосподарств менше, ніж було торік. Субсидіантів поменшало, бо за словами Віктора Степанюка, змінився механізм призначення житлових субсидій, вимоги стали жорсткіші.

До кінця листопада субсидії на опалювальний період, як твердить Віктор Степанюк, перерахують усім, хто її потребує.

Як у листопаді оплачувати комунальні послуги, якщо в платіжках субсидія не врахована?

У листопаді львів’яни і мешканці області отримали квитанції на оплату житлово-комунальних послуг, але далеко не у всіх враховані субсидії. Повністю заплатити суму, яку вказали у платіжках, багатьом не під силу, бо суми чималі. Не платити і стати боржником люди також не хочуть. Як бути у таких випадках?

«Якщо субсидію на комунальні послуги нараховано, але в листопаді 2018-го платіжка за газ чи тепло прийшла без її врахування, допомога на оплату житлово-комунальних послуг все одно буде нарахована. Оплачувати всю суму, вказану у квитанції, не треба. Громадянам слід заплатити лише обов’язковий платіж, у такому розмірі, який вони платили у жовтні», - каже Віктор Степанюк.

Як дізнатися, чи нараховані субсидії?

Опалювальний сезон вже іде, а чимало людей досі не знає, перерахували їм субсидії чи ні. Дізнатися, чи матиме родина цього опалювального сезону субсидії, тепер стало значно простіше.

З липня 2018 року дізнатися призначено субсидії чи ні, і в якому розмірі можна на сайті Міністерства соціальної політики. Для цього необхідно лише ввести свою поштову адресу.

«Людям, які з різних причин не мають доступу до комп’ютера, треба звернутися в управління соціального захисту за місцем проживання і там їм скажуть, чи нараховані субсидії і в якому розмірі. До кінця листопада плануємо перерахувати всі субсидії і вже у грудневих платіжках вони будуть враховані у всіх, кому вони призначені», - каже Віктор Степанюк.

Доки можна подавати заяви на субсидію?

Якщо з якихось причин львів’яни чи мешканці області не встигли подати заяву на субсидію до початку опалювального сезону, але конче її потребують, вони можуть це зробити зараз. За словами Віктора Степанюка, заяви можна подати впродовж двох місяців з початку опалювального періоду, тобто до 16 грудня. І таким громадянам субсидія буде призначена з початку опалювального періоду.

Для кого роблять винятки з правил при призначенні субсидії?

Якщо громадянам відмовили у призначенні субсидії згідно з новими правилами їх нарахування, а людина дійсно не має можливості повністю оплачувати житлово-комунальні послуги, для неї можуть зробити виняток. Таким громадянам Віктор Степанюк радить звернутися в спеціальні комісії, які працюють при кожній районній держадміністрації. У кожного правила є винятки. Комісія врахує обставини, в яких опинилася людина, і може дозволити призначити субсидії.

Скажімо, у квартирі зареєстровані мати і син, але син не проживає з матір’ю, працює і живе в іншій області, утримує сім’ю. Якщо нараховувати такій жінці субсидію на загальних підставах, то треба враховувати доходи обох зареєстрованих громадян і субсидія може й не вийти. За рішенням комісії призначення субсидії можливе й без урахування доходів сина.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук