Жодна з країн G20 не виконує умови протидії змінам клімату, - екологи

На першому етапі боротьби з глобальним потеплінням, країни G20 мають скоротити наполовину свої викиди до 2030 року.

СуспільствоЮрій Братюк, 14 листопада 20181760

У середу, 14 листопада, організація з контролю за кліматичною політикою країн G20 Climate Transparency опублікувала звіт з моніторингу за дотриманням правил виконання Паризької кліматичної угоди.

Звіт опублікувано за тиждень до початку саміту країн G20 в Аргентині 30 листопада. За словами активістів, більшість країн продовжують використовувати горюче паливо, що суперечить умовам Паризької кліматичної угоди. Серед усіх країн лише Індія почала втілювати умови угоди. За підрахунками організації, за теперішніх умов до кінця 21 століття світова температура може піднятися щонайменше на 3,2 градуси за Цельсієм, але активісти зауважили, що з нинішніми темпам боротьби з глобальним потеплінням, поставлених Паризькою угодою цілей досягнути можливо. Для цього країни G20 мають скоротити наполовину свої викиди до 2030 року, щоб потепління не перевищило 1,5 градуси.

Нагадаємо, що 8 жовтня, ООН заявила про необхідність різкого зниження викидів СО2 для уникнення можливих невідворотних змін клімату планети. На думку експертів, для уникнення катастрофічних кліматичних змін, до 2030 року необхідно скоротити викиди СО2 в атмосферну на 24%, а до 2050 року відмовитися від них взагалі. Це дозволить уникнути підвищення середньої температури на планеті і танення льодовикового масиву. Першочерговим завданням, на думку фахівців, є зміни в енергетичному секторі, на які необхідно виділити близько 2,1 млрд євро.

Ще раніше активісти повідомляли, що у період з 1970 по 2014 рік, планета втратила 60% популяції ссавців, птахів, риб, рептилій та земноводних. Запобігти катастрофі, на думку екологів, можуть зусилля по збереженню рідкісних видів тварин. Також вони виступають за укладення міжнародних угод про охорону середовища, подібних до Паризької кліматичної угоди. За даними WWF, з початку створення людської цивілізації у світі було винищено 83 відсотки ссавців і половина всіх рослин. Якщо сьогодні припинити знищувати тварин, то природі знадобитися п'ять-сім мільйонів років на те, щоб відновитися.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук